Reklama

Vader: Poznaliśmy nowy skład

Znamy już nowych muzyków, którzy będą występować u boku Petera (wokal, gitara) w składzie metalowego Vadera na najbliższych dwóch trasach koncertowych.

Obok Petera na scenie pojawią się występujący od Przystanku Woodstock Reyash (bas), Wacław "Vogg" Kiełtyka (gitara, Decapitated) oraz Paweł "Paul" Jaroszewicz (perkusja). Przesłuchania kandydatów na perkusistę Vadera odbyły się w niedzielę, 14 września, w warszawskim klubie "Progresja".

Reklama

"Zdecydowaliśmy się na młodego 22-letniego perkusistę Pawła Jaroszewicza z Lublina, który grał wcześniej w mało znanym Soul Snatcher, jak również jako muzyk sesyjny w Hell-Born czy Crionics. Ta sesja stała na znacznie wyższym poziomie, niż poprzednia kilka lat temu, gdy szukaliśmy następcy Docenta. Otrzymaliśmy wiele zgłoszeń z całego świata, jednak skupiliśmy się wyłącznie na polskich perkusistach ze względu na krótki czas na przygotowanie ponad godzinnego seta, oraz na szybszy i bliższy kontakt" - czytamy na oficjalnej stronie Vadera.

"Dobrze się stało, że to właśnie on [Vogg] zagra z Vader, gdyż mając go w składzie moc Vader na scenie będzie nie do powstrzymania!" - komplementują gitarzystę znanego z Decapitated.

"Paul" i "Vogg" to jednak tylko muzycy sesyjni, którzy będą występować z Vaderem na trasach w październiku i styczniu.

"W sprawie stałego składu nie podjęliśmy jeszcze żadnych decyzji. Mamy także wiele zagranicznych opcji, zarówno na posadę perkusisty jak i gitarzysty, jednak chcemy przygotować wszystko bardzo starannie i bez pośpiechu. Czas pokaże..." - czytamy.

Przypomnijmy, że nowi muzycy pojawili się w składzie Vadera, po tym jak najpierw w czerwcu odszedł basista Novy, a tuż po urodzinowym koncercie (30 sierpnia) definitywnie pożegnali się gitarzysta Mauser (zajął się swoim projektem UnSun) i perkusista Daray (został muzykiem norweskiego Dimmu Borgir).

Zobacz teledyski Vadera na stronach INTERIA.PL.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Vader | gitara

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje