Reklama

Therion zagrał w Krakowie

Krakowska publiczność miała okazję po raz kolejny obejrzeć na żywo grupę Therion. Podobnie jak prawie dwa lata temu, kiedy to Christofer Johnsson z kolegami promował album "Deggial", tym razem ich występ we wtorek, 4 grudnia, w klubie "Perspektywy", został bardzo dobrze przyjęty, a muzycy utwierdzili się w przekonaniu, że warto było przyjechać aż na trzy koncerty do naszego kraju.

Najnowszy album zespołu - "Secret Of The Runes", to kolejny krok naprzód. Materiał powstał w Szwecji, w prywatnym studiu muzyków, którzy sami zadbali również o brzmienie płyty. Większy akcent niż na orkiestralne aranżacje został położony na wielopoziomowe, rozbudowane partie chórów.

Reklama

Pod względem tekstowym "Secrets Of The Runes" to album koncepcyjny, odwołujący się do skandynawskiej mitologii. Jednak ku radości fanów, podczas koncertu zespół nie skoncentrował się wyłącznie na promowaniu najnowszego dzieła, ale sięgał także po kompozycje ze swych poprzednich płyt, a nawet debiutanckiego albumu.

Dzięki temu z występu Therion w krakowskim klubie "Perspektywy" (kiedyś "38") zadowoleni mogli być zarówno ci, którzy najbardziej cenią sobie najnowsze produkcje Christofera Johnssona i spółki, jak i ci, którzy preferują te wcześniejsze, deathmetalowe (usłyszeliśmy m.in. "Symphony Of The Dead").

Podczas koncertu zespołowi towarzyszył sześcioosobowy chór, który - jak się okazało - był bardzo ważnym elementem całego show. Przy drugim bisie jeden z muzyków wcielił się w rolę frontmana grupy, a fani usłyszeli dzięki temu kompozycję "Revelations" z repertuaru Iron Maiden oraz utwór "Balls To The Wall" grupy Accept.

Przy tej ostatniej piosence chór stał się nagle kilkunastoosobowy. Na scenie pojawili się bowiem członkowie zespołów Evergrey i My Insanity, które towarzyszą Therionowi na trasie.

Koncert był więc pełen atrakcji. Ci, którzy mieli okazję zobaczyć zespół w tym samym miejscu w marcu 2000 roku, nie ukrywali jednak, że nagłośnienie było nieco gorsze, co sprawiało, że nie można było w pełni cieszyć się wieloplanową strukturą utworów, którą tak dobrze słychać na płytach.

W środę, 5 grudnia, Terion zagra w warszawskiej "Proximie", a dzień później zaprezentuje się publiczności w poznańskim klubie "Eskulap" - tym występem zakończy swój kilkudniowy pobyt w Polsce.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Therion | Kraków | zagranie | na żywo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje