Reklama

Nergal znieważył papieża? Kolejny pozew

Ryszard Nowak, przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami, nie ustaje w próbach "ustrzelenia" Adama "Nergala" Darskiego, lidera grupy Behemoth.

Po głośnym procesie ws. podarcia Biblii - sąd uznał ostatecznie, że Nergal nie obraził uczuć religijnych skarżących - wokalistę czekają kolejne wizyty w sądzie.

Reklama

W swoim najnowszym pozwie Ryszard Nowak zarzuca Nergalowi "obrazę jego uczuć religijnych oraz naruszeniu jego dóbr osobistych poprzez nagranie i powielanie" utworu "Chwała mordercom Wojciecha".

Ryszard Nowak przytacza najbardziej bulwersujące, jego zdaniem, słowa piosenki: "Czy ta zdradziecka bestia wciąż żyje? / I nikt, nikt nie zapomni, nikt! / Że już czas prócz tego powolnego, który taki zgarbiony / Niedołężny, ślepy na tronie Watykanu".

Przewodniczący Komitetu uważa, że Negal znieważył papieża Jana Pawła II i pochwalił w tytule mord na świętym Wojciechu.

W pozwie cywilnym Ryszard Nowak domaga się od Nergala przeprosin oraz zadośćuczynienia w wysokości 20 tys. zł na rzecz Domu Dziecka w Gdyni.

Przypomnijmy, że wcześniej prokuratura rejonowa umorzyła dochodzenie w tej sprawie. Dlatego właśnie Nowak zdecydował się na pozew w trybie cywilnym.

Posłuchaj utworu "Chwała mordercom Wojciecha" grupy Behemoth:

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: PAPIEZ | Nie | Adam Nergal Darski | Behemoth | pozew | ryszard nowak

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje