Reklama

Reklama

Kraków Live Festival 2017: Polscy artyści dołączyli do składu

Organizatorzy Kraków Live Festival ogłosili, którzy polscy artyści wystąpią podczas tegorocznej edycji imprezy.

Organizatorzy Kraków Live Festival ogłosili, którzy polscy artyści wystąpią podczas tegorocznej edycji imprezy.
Bovska wystąpi na Kraków Live Festival 2017 /Gałązka /AKPA

Lana Del Rey, Ellie Goulding, alt-J i Wiz Khalifa - do tej czwórki, która w dniach 18-19 sierpnia wystąpi w Krakowie, organizatorzy dołożyli eklektyczny, polski zestaw.

Tworzą go: Pezet, Ten Typ Mes, Pablopavo i Ludziki, Piotr Zioła, Ralph Kaminski, Bovska i Holak.

Pezet

Jest jednym z najważniejszych polskich raperów, dlatego jego ubiegłoroczny, dość niespodziewany powrót do koncertowania i nagrywania stał się wydarzeniem komentowanym nie tylko w środowisku hiphopowym. Najpierw gościnny udział w nagraniu "Co jest ze mną nie tak" Czarnego Hi-Fi, a następnie zapowiedź solowego materiału i wydanie singla "Nie zobaczysz łez" dały nadzieję, że kilkuletnia przerwa w muzycznym życiorysie Pezeta dobiega końca. Jak bardzo czekano na jego nowe rzeczy, pokazują liczby nabite przez wspomniany singel - 10 tysięcy sprzedanych egzemplarzy - złota płyta i cztery miliony wyświetleń pod klipem. I nawet jeśli szybko nie dojdzie do premiery całego materiału, popularność Pezeta nie osłabnie. To kwestia jego niepodrabialnego stylu oraz kilku pozycji w dyskografii, które są filarami polskiego hip hopu - płyt składu Płomień 81 (macierzystej formacji Pezeta) oraz dwóch albumów nagranych wspólnie z producentem Noonem - "Muzyka klasyczna" i "Muzyka poważna". Ważnych utworów, gościnnych występów czy własnych produkcji Pezet ma jednak dużo więcej, zatem spodziewajcie się przekrojowego koncertu. Tym ważniejszego, że będzie to jego pierwszy występ w Krakowie od blisko roku.

Reklama

Ten Typ Mes

Co prawda "nic tak nie dojeżdża jak codzienność", ale pewnie wielu z chęcią wybrałoby codzienność Mesa - koncerty, nagrania albumów, współpraca z czołówką polskiej sceny muzycznej, prowadzenie wytwórni i marki odzieżowej itd. Bo Ten Typ Mes to wszechstronny artysta z 10 płytami na koncie (w tym dwiema złotymi) swobodnie mieszający rap z elektroniką, g-funkiem i jazzem. Jego ostatni solowy album, "AŁA.", ukazał się pod koniec ubiegłego roku i promowany był m.in. wspólnym nagraniem z Dawidem Podsiadłą. To co dodatkowo wyróżnia twórczość Mesa na tle dużej części polskiej rap gry, to podejście do występów na żywo, które rzeczywiście są zgodne z nazwą. Mesowi na scenie towarzyszy duży skład, nadający jego utworom nowej energii.

Pablopavo i Ludziki

O swojej najnowszej płycie, nagranej z Ludzikami, Pablopavo napisał, że to "godzina muzyki umiarkowanie młodzieżowej". Jednocześnie szybko się asekuruje, że to jednak album popowy z ładnymi melodiami. I my się z tym zgadzamy, bo "Ladionola" to płyta, która zostaje ze słuchaczem na długo, tak jak i poprzednie, niebanalne propozycje Pablopavo, który z powodzeniem i coraz większą liczbą fanów lawiruje między piosenka autorską, miejskimi legendami i alternatywą.

Piotr Zioła

Choć debiutancki album Piotra Zioły, "Revolviing Door" utrzymany był w klimacie muzyki rozrywkowej lat 50. i 60. to kolejne ruchy młodego wokalisty pokazują jego wszechstronność. Najpierw współpraca z Rysami przy singlu "Przyjmij brak", a następnie wokalny udział w nagraniu "Bilet" przygotowanym przez producencki duet Flirtini okazały się ogromnymi sukcesami. Dobre recenzje jego pierwszej płyty, radiowa popularność kolejnych utworów i wreszcie zdobycie Fryderyka za Fonograficzny debiut roku pokazują, że Piotr Zioła - parafrazując tekst utworu z Flirtini - wcale nie ma biletu donikąd, tylko na sam szczyt.

Ralph Kaminski

Ralph Kaminski to wokalista, autor tekstów oraz kompozytor tworzący autorską muzykę nawiązującą stylistyką do artystycznego popu z elementami muzyki filmowej, mocno okraszoną dźwiękami skrzypiec i fortepianu. Jego debiutancki album "Morze" odniósł spory sukces komercyjny, a przede wszystkim zyskał doskonały odbiór prasy i mediów, i na kilku blogach został wręcz uznany za płytę roku. W Krakowie Ralph Kaminski wystąpi wraz z zespołem My Best Band in the World, w składzie: Agnieszka Bigaj (piano), Paweł Izdebski (gitara akustyczna i ukulele), Piotr Lewańczyk (gitara basowa, moog), Magdalena Laskowska (skrzypce), Michał Piotrowski (perkusja), Katarzyna Sylla (skrzypce), Kuba Jakubowski (wiolonczela) i będzie to koncert w ramach trasy "Lato bez Ciebie" promującej dopiero co wydany klip pod tym samym tytułem.

Bovska

Bovska została okrzyknięta jedną z najważniejszych debiutantek 2016 roku. Pierwszy nakład jej pierwszej płyty, "Kaktus", został wyprzedany dwa dni po premierze, a utwory Bovskiej jeszcze przed premierą albumu biły rekordy popularności w internecie, gdzie dotychczas odtworzono je ponad 10 milionów razy. Artystka otrzymała również Złotą Płytę za sprzedaż ponad 10 tysięcy egzemplarzy singla "Kaktus" oraz nominację do Fryderyka w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. W zaledwie rok od premiery swojej pierwszej płyty, Bovska zaprezentowała drugi album zatytułowany "Pysk", który opisuje jako energię i haj, ciemność i światło, w połączeniu z lekkością i rytmicznością beatu. Łagodność wokali, które jednak często nieoczekiwanie tną na ostro.

Holak

Znany z Małych Miast Mateusz Holak postawił na karierę solową i zaczął od sukcesu. Jego singel "Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma" to jeden z alternatywnych przebojów wakacji, od którego trudno się uwolnić. Nagranie pochodzi z albumu "The Introvert", którego nie znajdziecie jednak na stojakach z płytami, tylko... na półkach z prasą muzyczną. Został on bowiem wydany w formie magazynu z CD, stanowiącymi nierozłączną całość. Ten zabieg zresztą nie dziwi, bo Holak na co dzień zajmuje się grafiką i projektowaniem, zatem magazyn plus płyta dały mu możliwość przedstawienia spektrum sowich możliwości artystycznych. Na żywo Holaka zobaczymy z pełnym live bandem i VJ-em.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL