Reklama

Reklama

Che Sudaka z Barcelony zagrają na 22. Przystanku Woodstock

Z przyjemnością ogłaszamy, że do grona artystów, którzy pojawią się na Przystanku Woodstock w 2016 roku, dołączył Che Sudaka.

Che Sudaka wystąpią w Polsce

Zespół Che Sudaka powstał w Barcelonie w 2002 roku. Dziś znany jest na całym świecie i uchodzi za flagowego reprezentanta muzyki mestizo. Gdziekolwiek pojawi się dwóch argentyńskich braci Leo i Kachafaz wraz ze swoimi kolumbijskimi kompanami Cheko i Jotą, ich połączenie cumbii, ska i punku gwarantuje fiestę. Ich wymowne, społecznie krytyczne teksty nie uznają żadnych barier, czy to fizycznych czy ideologicznych. Spójne i konsekwentne skupianie się w tekstach na obronie ludzi przed podziałami politycznymi wyróżnia Che Sudakę na tle innych grup muzycznych.

Reklama

Ci niegdyś nielegalni imigranci z barcelońskich ulic otrzymali zaproszenia na festiwale w czterdziestu krajach i zagrali już ponad półtora tysiąca koncertów na całym świecie. Ich muzycznych korzeni należy doszukiwać się w kulturze masowej Ameryki Południowej oraz w twórczości legendarnych zespołów takich jak The Clash, Mano Negra i Los Fabulosos Cadillacs. Ich znakiem rozpoznawczym są niebywała energia sceniczna i dominująca osobowość. Zespół konsekwentnie broni się przed byciem wykorzystanym do celów politycznych, a szczególnie związany czuje się z oddolnymi inicjatywami społecznymi mającymi na celu walkę o poprawę warunków życia ludzi i zwiększenie wpływu mas na decyzje polityczne.

Pod koniec roku 2014 zespół wydał szósty album studyjny "HOY".

Przystanek Woodstock to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych. 22. Przystanek Woodstock odbędzie się w terminie 14-16 lipca 2016 roku w Kostrzynie nad Odrą (woj. lubuskie).

W czasie tegorocznej edycji festiwalu na czterech scenach zaprezentuje się kilkudziesięciu wykonawców z Polski i ze świata, m.in. ApocalypticaTarja Turunen, Vintage Trouble, Bring Me The Horizon i Inner Circle.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy