Schwesta Ewa

Schwesta Ewa
data urodzenia
1984
pochodzenie
Polska
imię i nazwisko
Ewa Müller
5,0
Oceń
Głosy
2

Biografia

Schwesta Ewa (Siostra Ewa) to raperka pochodząca z Polski, która zrobiła karierę śpiewając po niemiecku. Jej produkcje cieszą się zainteresowaniem w Niemczech, Austrii i niemieckojęzycznej części Szwajcarii.

Ewa przyszła na świat w Koszalinie, ale w wieku trzech lat przeniosła się wraz z matką do niemieckiej Kilonii. Kobiety musiały uciekać przed ojcem kryminalistą oraz ludźmi chcącymi zemścić się na jego rodzinie.

Artystka w wywiadach otwarcie mówi o swoim trudnym dzieciństwie, podobnie jak o uzależnieniu od narkotyków oraz pracy jako prostytutka. Tematy te porusza również w tekstach utworów, w których - mimo iż śpiewa po niemiecku - używa polskich przekleństw. Dość powiedzieć, że debiutancki album zatytułowała "Ku**a". Wydawnictwo to, które ukazało się w 2015 roku, dotarło do 11. miejsca najlepiej sprzedających się płyt w Niemczech.

16 listopada 2016 roku niemiecka gazeta "Bild" poinformowała, że raperka została zatrzymana przez funkcjonariuszy policji pod zarzutami handlu ludźmi w celu wykorzystania seksualnego, oszustwa oraz pobicia i sutenerstwo.

Albumy (1)

Najlepsze tematy