Baron

Baron
data urodzenia
13 grudnia 1983
pochodzenie
Polska
imię i nazwisko
Aleksander Milwiw-Baron
1,0
Oceń
Głosy
1

Biografia

Baron - wiek, wzrost i początki kariery

Baron urodził się 13 grudnia 1983 we Wrocławiu. Jego pełne imię i nazwisko brzmi - Aleksander Milwiw-Baron, jednak w Polsce znany jest głównie jako “Baron". Aleksander Milwiw-Baron ma 190 cm wzrostu.

Aleksander to zarówno gitarzysta, saksofonista, kompozytor, jak i producent muzyczny oraz multiinstrumentalista. We Wrocławiu uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej im. Karola Szymanowskiego. Ukończył zarówno I stopień w klasie fortepianu, jak i II stopień w klasie saksofonu. Studiował również na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie z powodzeniem ukończył wybrane studia.

W 2004 roku rozpoczął współpracę z zespołem Afromental, z którym występuje jako gitarzysta.W 2009 roku zespół wystąpił w serialu “39 i pół", w którym otrzymali także okazję zaprezentowania tworzonej przez siebie muzyki. W tym samym roku członkowie zespołu  nagrali piosenki, które promowały komedię romantyczną “Kochaj i Tańcz".
Baron i jego kolega z zespołu Afromental - Tomasz Lach “Tomson" zasiadają w fotelach jurorskich programów: “The Voice of Poland" od 2013 roku oraz w “The Voice Kids" od 2018 roku, emitowanych przez telewizję TVP. Oprócz formatów “The Voice", Aleksander i Tomasz występowali też wspólnie w programie “Bitwa na głosy" jako trenerzy jednej z grup.

Baron - najpopularniejsze utwory i dyskografia

Wspólnie z zespołem Afromental wydał pięć płyt. Począwszy od płyty “The Breakthru",  z 2007 roku, na której znalazło się jedenaście utworów, m.in.: “Bananowy Song", “Gangsta’s Girl", “Bootycall", czy “Happy Day", po płytę wydaną w 2019 roku - “5".

W międzyczasie zespół wydał także: w 2009 roku “Playing with Pop", w 2011 roku “The B.O.M.B." i w 2014 roku “Mental House", której osiągnięciem było znalezienie się na dziewiątym miejscu ze stu w cotygodniowej liście przebojów albumów muzycznych w Polsce. Każda płyta powstała, przy współpracy z wytwórnią Warner Music Poland.

Oprócz współtworzenia zespołu Afromental, Baron może też pochwalić się współpracą z gwiazdami: Łukaszem Mrozem (pseudonim Mrozu), polskim zespołem EastWest Rockers, wokalistą Mesajah, zespołami: Miloopa, Natural Dread Killaz, Riddim Bandits, czy z polskimi piosenkarkami Marią Sadowską i Dziun.

Ponadto Baron wraz Robertem Krawczykiem tworzy tandem producencki, który zajmuje się realizacją projektu Karate Basstards. To projekt, który ukierunkowany jest głównie na muzykę elektroniczną. 

Ciekawostką jest, że w 2017 roku Baron otrzymał szansę uczestnictwa, jako gitarzysta, w dwóch z trzech koncertów trasy koncertowej swojego idola - Hansa Zimmera. W jednym z udzielonych wywiadów Baron wypowiedział się o Hansie Zimmerze w ten sposób - “Poznałem maestro Hansa Zimmera na Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie w 2014 roku, gdzie miałem zaszczyt dzielić z nim scenę podczas wykonywania suity z filmu "Incepcja", w towarzystwie Orkiestry Akademii Beethovenowskiej i pod batutą Diego Navarro. Tym bardziej niesamowite było to dla mnie doświadczenie, że prywatnie "Incepcja" jest jednym z moich ulubionych filmów, a muzyka, którą skomponował Hans Zimmer, jest po prostu rewelacyjna. To była moja ukochana ścieżka dźwiękowa na długo zanim dostałem wiadomość o propozycji wspólnego występu".

Baron: koncerty i dorobek artystyczny

W 2007 roku uczestnicząc w ogólnopolskim konkursie "Coke Live Fresh Noise", organizowanym dla producentów muzycznych Aleksander Baron zwyciężył, wymijając takie gwiazdy jak: Smolik, O.S.T.R., czy Bartek Królik.

Baron na swoim koncie posiada współpracę z zespołem Blog 27 (Tolą Szlagowską i Alicją Boratyn), z którym otrzymał: MTV Europe Music Awards w kategorii - najlepszy polski wykonawca oraz w 2007 roku European Border Breakers Awards.

W 2020 roku, wraz ze swoim kolegą Tomsonem otrzymali Telekamerę “Teletygodnia" w kategorii - Juror, a dwa lata później w kategorii - Juror 25-lecia. 

Życie prywatne, związki i rodzina Barona

Baron jako dziecko wychowywał się we Wrocławiu. Pochodzi z dość znanej rodziny. Jego rodzicami są: Ewa Milwiw-Baron, właścicielka firmy sprzątającej oraz saksofonista jazzowy Piotr Baron. 

Oprócz Aleksandra, małżeństwo ma jeszcze dwójkę dzieci: Adama oraz Marię. Adam Baron z wykształcenia jest muzykiem, pracuje także jako kompozytor i producent muzyczny, ponadto współpracuje z zespołem Pink Freud.

Matka jego ojca - Marlena Milwiw jest polską aktorką filmową i teatralną, natomiast dziadek Barona, również od strony jego ojca, był pisarzem. 

Chociaż Aleksander Milwiw-Baron zaręczony był już dwa razy, nie doczekał się jeszcze żony. Jest znany ze swojego bogatego życia uczuciowego. Partnerkami barona były między innymi: Aleksandra Szwed, Patrycja Kazadi, Kasia Grabowska, Julia Wieniawa, czy pisarka erotyków Blanka Lipińska. 

W 2014 roku mówiło się nawet, że Baron ma romans z królową polskiej sceny muzycznej - Edytą Górniak. Obie strony zdementowały jednak te plotki. 

Z żadną ze swoich partnerek Aleksander Milwiw-Baron nie doczekał się jeszcze dzieci. Od 2021 roku Baron jest w związku z polską fotomodelką - Sandrą Kubicką.