Reklama

70 lat Cher: Gwiazda gwiazd

Aktorski gen

W każdej biografii powtarza się stwierdzenie, że Cher zaistniała w 1965 roku przebojem "I Got You Babe", który nagrała z mężem Sonnym Bono. Ale gwiazda Cher zaświeciła dużo wcześniej - jeszcze w szkole podstawowej Cherilyn pokierowała szkolnym spektaklem “Oklahoma!". Nauczyła koleżanki choreografii, piosenek, zaangażowała osoby do uszycia strojów i zrobienia scenografii, a ponieważ żaden chłopiec nie chciał brać udziału w musicalu - sama odegrała role męskie i śpiewała męskie piosenki.

Reklama

Jej talent i chęć bycia gwiazdą dogoniły jej zjawiskowy miękki i niski głos, który wyróżniał Cher już wtedy. Kilka lat później kolejny ojczym zapisał Cher i jej siostrę do rygorystycznego i bardzo konserwatywnego gimnazjo-liceum.

Cher nie przejęła się duchem sztywniarstwa i nudy snującym się po korytarzach - zafascynowana Audrey Hepburn ubierała się, jak gwiazda filmowa, podkreślając swoje indiańsko-ormiańskie rysy twarzy i szczycąc się długimi, czarnymi włosami. Jako pierwsza w tej szkole zaczęła też bezwstydnie nosić koszulki z odkrytym brzuchem. Pragnienie bycia gwiazdą było silniejsze od szkolnych rygorów - nawet nie śpiewając i (jeszcze) nie występując - była niewątpliwie wyjątkową osobowością.

Dowiedz się więcej na temat: Cher

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje