Koncerty wracają! Nareszcie nadchodzi długo oczekiwana muzyczna odwilż

Bierzcie kalendarz do ręki i rezerwujcie czas na nadchodzące wydarzenia. W Going. zbieramy dla Was najlepsze koncertowe oraz festiwalowe rekomendacje i trzymamy rękę na kulturalnym pulsie. Cudze chwalicie, swego nie znacie? Tym razem postanowiliśmy skupić się na polskiej muzyce i przygotowaliśmy dla Was 5 najciekawszych wydarzeń, podczas których usłyszycie czołówkę rodzimych artystów! Elektronika, rap, pop, a może postfolk? Sprawdźcie, kogo warto usłyszeć i gdzie wybrać się w nadchodzące lato i jesień w poszukiwaniu niezapomnianych koncertowych wrażeń!

Maggie Vision Tour - wzbudzająca emocje, rapowa odsłona Margaret

Skoro jesteśmy w temacie rapu, to musimy wspomnieć o ostatniej płycie Margaret - Maggie Vision. Jak podkreśla sama artystka, to właściwie jej drugi debiut i najbardziej osobista płyta. Po blisko dwóch latach od premierze płyty Gaja Hornby, Margaret powróciła z kompletnie nowym materiałem. Jest on wypadkową jej muzycznych fascynacji hip-hopem i nowoczesnymi brzmieniami urban music oraz potrzebą opowiedzenia o ważnych rzeczach, jakie działy się ostatnio w jej życiu. Album zdołał już wywołać spore zamieszanie na scenie i wzbudzić pełną emocji dyskusję. W związku z premierą albumu Margaret zapowiedziała trasę koncertową Maggie Vision Tour, która odbędzie się w październiku 2021. Piosenkarkę będziecie mogli złapać w Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Sopocie i Warszawie.
Wydarzenie -> Margaret - Maggie Vision Tour

Wisłoujście - rave w nadmorskiej twierdzy z czołową polską elektroniką

Wakacyjne święto muzyki elektronicznej odbędzie się w tym roku po raz czwarty. W trosce o bezpieczeństwo, podobnie jak w poprzednim roku, festiwal podzielony został na dwa sierpniowe weekendy. Line-up’u odbywającego się w gdańskiej Twierdzy Wisłoujście wydarzenia co roku składa się w pełni z polskich artystek i artystów. Dotychczas poznaliśmy skład pierwszego terminu, który zaplanowany jest od 20 do 22 sierpnia (drugi weekend to 27-29 sierpnia). Znaleźli się w nim czołowi polscy przedstawiciele muzyki elektronicznej, tacy jak: Błażej Malinowski, Deaf Can Dance, Leon, Melania, Manoid, Violent, daisy cutter i Catz’n Dogz. Wisłoujście bardzo mocno promuje rodzimą scenę, a równie dużą uwagę przywiązuje do wizualnej otoczki festiwalu. Dlatego najlepszą polską elektronikę usłyszycie w wyjątkowej aranżacji historycznej przestrzeni Twierdzy, w której znajdziecie widowiskowe sceny z jedynymi w swoim rodzaju dekoracjami.
Wydarzenie -> Wisłoujście 2021

sanah - Królowa dram podbija polskie listy przebojów

Dziewczyna od Szampana wydaje hit za hitem i wciąż utrzymuje się na szczycie list popularności w naszym kraju. #NoSory Tour to pierwsza w jej karierze trasa, która obejmuje aż 17 polskich miast. sanah zabierze Was w bajkową podróż po krainie melodii, które trafią do każdego serca. Będą tiule, koronki, kwiaty, a przede wszystkim niezwykle intymne i wyjątkowe przedstawienie, jakiego w Polsce jeszcze nie było. No i oczywiście jej znane przeboje takie jak No sory, Królowa Dram czy Ale jazz!
Wydarzenie -> sanah

SBM FFestival - widowiskowe święto polskiego rapu

SBM FFestival to bez wątpienia obowiązkowe wydarzenie dla wszystkich fanów polskiego rapu. Jubileuszowa odsłona showcase’u największego rapowego labelu w Polsce odbędzie się w tym roku w plenerowej odsłonie, w sekretnej lokalizacji i potrwa aż dwa dni. 25 i 26 czerwca na jednej scenie zobaczycie największych przedstawicieli wytwórni, między innymi Solara, Białasa, Bedoesa, White’a 2115 czy Matę. Flagowe wydarzenie SBM Label słynie z produkcyjnego rozmachu i niespodziewanych gości specjalnych, których nie zabraknie również w tym roku.

Olsztyn Green Festival - polska muzyka w plenerowej scenerii

Olsztyński festiwal to z pewnością unikatowe w skali kraju wydarzenie, które celebruje najlepszą polską muzykę. W tym roku podczas Olsztyn Green Festival usłyszycie między innymi czołowy polski duet zainspirowany muzyką lat 80., najciekawszy zespół alternatywno-popowej sceny czy doceniony przez prasę postfolk z Krakowa! W długi wakacyjny weekend od 13 do 15 sierpnia, w malowniczej scenerii jeziora Ukiel, usłyszycie artystów takich jak Natalia Przybysz, Miuosh, sanah, KARAŚ/ROGUCKI, Sorry Boys, Kirszenbaum.


.
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy