ARENA GARDEN – miejsce, które trzeba zobaczyć. Przestrzeń wokół TAURON Areny Kraków zmieniła się w największą strefę chilloutu w mieście

Muzyka na żywo w piątkowe i sobotnie wieczory, stand-upy, pokazy i warsztaty dla najmłodszych oraz mnóstwo pysznego jedzenia – to wszystko czeka na Was w Arena Garden, wyjątkowej strefie, która działa przy TAURON Arenie Kraków.Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Arena Garden to idealne miejsce zarówno dla osób, które w ciągu dnia ćwiczą lub spacerują po Parku Lotników Polskich z dziećmi, jak i dla tych, którzy ciepłe letnie wieczory lubią spędzać z rodziną lub przyjaciółmi w miejscu z niepowtarzalnym klimatem.

Jak w ogrodzie

Do aranżacji Areny Garden wykorzystano dekoracje z drewna i roślin, odpoczywać można na leżakach, w specjalnie przygotowanych altanach z meblami ogrodowymi, a także w Garden Coffee - strefie chillout, w którą przekształcona została kawiarnia Małej Hali.

W weekendy dodatkową atrakcją są śniadania na trawie.

W części gastronomicznej w food truckach serwowane są potrawy z różnych stron świata. W stałej ofercie są frytki w wielu odsłonach, bułeczki bao, pizza, burgery, dania z grilla, lody rzemieślnicze, gofry bąbelkowe, wata cukrowa i inne słodycze. Część food trucków zmienia się w poszczególnych tygodniach. W ofercie Garden Coffee są tapasy oraz pyszne desery. W strefie działają również punkty z zimnymi i ciepłymi napojami - pyszną kawą, domową lemoniadą oraz piwem.

Strefa kultury

Atrakcje dla dorosłych zaplanowane są na wieczory. W czwartki swój program prezentuje Michał Wójcik znany z kabaretu Ani Mru Mru, który co tydzień do swojego MENU zaprasza nowych gości. Byli wśród nich m.in. Tomasz Olbratowski, Jarek Janiszewski i Jacek "Dżej Dżej" Jędrzejak.

Piątkowe i sobotnie wieczory można spędzić przy muzyce na żywo. Wśród artystów, którzy  gościli w Arenie Garden byli m.in.  Boba Jazz Band, Gentelmens Trio, Old Metropolitan Band, Agnieszka Matusik Violin & DJ Toya, Quad Squad Band, DJ Arkus, Duet Dudet & A.HIM, DJ Adamus i Anja Sei. Ze swoim muzycznym stand-up’em w wystąpił także Czesław Mozil.

W niedziele przygotowywany jest specjalny program dla najmłodszych. Do tej pory dzieci mogły brać udział m.in. w eksperymentach naukowych Doktora WOW, pokazach iluzjonisty i pokazach cyrkowych, animacjach w strefie Frugo, czy warsztatach z robienia lasu w słoju. W Arena Garden czekają też na nie huśtawki ustawione na trawie, tunel z drzewek, a także dodatkowa strefa z dmuchańcami - gigantyczną zjeżdżalnią, poduchami do skakania oraz eurobungee.

Zwiedzanie za piątkę

TAURON Arena Kraków włączyła się również w akcję "Bądź turystą w swoim mieście". W jej ramach można zwiedzać obiekt za 5 zł. Goście mogą zobaczyć wnętrza największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce w każdy czwartek o godz. 15:30, 17:00 i 18:30. Obowiązują wcześniejsze zapisy.

Dla miłośników motoryzacji, w czwartki o godz. 20:00, na parkingu zewnętrznym areny, organizowane są spotkania Krakowskich Klasyków Nocą. Z kolei parking podziemny areny zamienił się w Kraków Street Park - codziennie, do końca sierpnia, z jego oferty mogą korzystać pasjonaci jazdy na deskorolkach, rolkach, hulajnogach i rowerach BMX.

Kawa po szkoleniu

Oprócz atrakcji przygotowywanych na zewnątrz TAURON Areny Kraków chętni mogą korzystać również z bogatej oferty obiektu. To idealne miejsce do organizacji konferencji, kongresów, szkoleń i targów. Do dyspozycji gości są Arena Główna, sale konferencyjne czy loże VIP idealne na spotkania biznesowe. Wydarzenia można organizować także w Małej Hali, w której na co dzień trenują mieszkańcy Krakowa. Po spotkaniu lub szkoleniu warto zabrać gości do Arena Garden na mniej oficjalną część spotkania.

Warto wiedzieć

Arena Garden Street Food Market znajduje się przy TAURON Arenie Kraków (ul. Stanisława Lema 7) i będzie działać do 27 września 2020 r. Strefa jest czynna codziennie od godz. 12:00. Wstęp na jej teren jest wolny.

Organizatorem strefy jest firma Meta sp. z o.o., współorganizatorem jest Arena Kraków S.A.

Informacje o programie są dostępne na: www.tauronarenakrakow.pl, www.facebook.com/ArenaGardenKrakow/ oraz www.instagram.com/arena_garden/.

Regulamin obowiązujący na terenie Arena Garden jest dostępny na terenie strefy, w mediach społecznościowych i stronie Areny.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy