Reklama

Yach Film 2013: Najlepsze teledyski po raz 22. (nominacje)

Poznaliśmy nominowanych do Yachów - nagród za najlepsze teledyski na Festiwalu Polskich Wideoklipów Yach Film. Gala wręczenia statuetek odbędzie się 8 grudnia w Centrum Świętego Jana w Gdańsku.

"Święto polskiego wideoklipu" odbędzie się już po raz 22. W tym roku wręczonych zostanie dziewięć statuetek Yacha dla twórców wideoklipów nominowanych w ośmiu kategoriach (scenariusz, reżyseria, zdjęcia, kreacja aktorska, plastyczna aranżacja przestrzeni, innowacja, animacja, Grand Prix) oraz nagroda internautów CyberYach.

Reklama

Jak co roku na uroczystej gali spotkają się autorzy, producenci, nadawcy, dziennikarze i entuzjaści polskiego wideoklipu. Najlepsze teledyski wybiera profesjonalne jury, w skład którego wchodzą m.in. Yach Paszkiewicz, Paweł Sito, Walter Chełstowski, Larry Okey Ugwu, Robert Leszczyński oraz Robert Turło.

Na gali wystąpi m.in. Czesław Śpiewa z projektem Czesław Śpiewa Miłosza.

Oto nominowani do Yachów 2013:

Scenariusz:
1. Czesław Śpiewa Miłosza "Postój zimowy" - M. Nygaard Hemmingsen
2. Dyzmatronik "Singiel" - Julian Pęksa
3. Magnificent Muttley "Stains" - Marcin Starzecki
4. Tom Horn feat. Jacob A "The Last Day" - Sławek Kotarski / Magdalena Awrejcewicz
5. Kamp! "Melt" - Tomek Goldbaum Właziński
6. Igor Volk "Labirynth" - Dawid Krępski

Zdjęcia:
1. Bovska "Long Way" - Jakub Wróblewski, Marcin Szrót
2. Enchanted Hunters "Twin" - Jakub Burakiewicz
3. Chłopcy kontra Basia "Wieczerza" - Piotr Golemo
4. Rokiczanka "W moim ogródecku" - Damian Bieniek
5. O.S.T.R & Hades "Mniej więcej" - Andrzej Rajkowski
6. Rebeka "Stars" - Katarzyna Baraniewicz

Innowacja:
1. Hipersonik "Zwolniony" - Drobczyk/Kopaniszyn
2. Latające Pięści "Meat Me At The Love Parade" - Paweł Czarnecki
3. Planet L.U.C. & Trzeci Wymiar "Wymiar Kosmostumostów" - L.U.C. i Tomasz Dyrduła
4. MC-Makler "Silny kac" - Jacek Łuczyński
5. Hurt "Najważniejszy jest wybuch" - Barbara Kaja Kaniewska, Marta Malikowska
6. O.S.T.R & Hades "Mniej więcej" - Andrzej Rajkowski

Kreacja aktorska:
1. Hello Mark "Never Ending Story" - Anna Jęchorek, Oskar Staszak
2. Beneficjenci Splendoru "Simlock" - Agata Kulesza
3. Maryna C "Urok" - Paulina Gedymin
4. Natalia 'Natu' Przybysz "Niebieski" - Natalia Przybysz
5. Mikromusic "Takiego chłopaka" - Ola Sawicka, Monika Tchórzewska, Natalia Wieciech, Małgorzata Wewióra, Kamila Ścibiorek, Dagmara Bąk, Sabina Michalska, Marta Kaczorowska
6. Braz "Karuzela Zła" - Kamil Ziółkowski, Piotr Kreft, Michał Kublik

Plastyczna aranżacja przestrzeni:
1. Hey "Co tam?" - Mela Melak
2. Przeciwziemia "Covered by sun" - Aneta Gołąbek, Bartosz Sobieraj, Przemysław Banaszek, Konrad Kościelski, Tomasz Jaśkiewicz
3. MoMo "Od dzisiaj" - Izabela Ozierow
4. Loco Star "Tv Head" - Marsija, Tomasz Ziętek, Pat Stawinski
5. Big Fat Mama "I Got Soul" - Dagmara Pochyła, Mateusz Somolong
6. Daddy's Cash & John Lee Hooker Jr. "Boogie Woogie" - WJ Team, Ferwork, Ania Adamiak

Animacja:
1. Spring King - "V-V-V Vampire" - Patryk Bychowski
2. Makabunda "Ty albo żadna" - Bartosz Mikołajczyk
3. Pochwalone "Dzieweczka" - Marta Zabłocka
4. Natalia Brozynska "Searching For Devo" - Natalia Brożyńska
5. Baaba Kulka "Still Live" - Wojciech A. Hoffmann
6. Kapela Ze Wsi Warszawa "Kołysanka konopna" - Sylwia Kubus

Reżyseria:
1. Hurt "Najważniejszy jest wybuch" - Barbara Kaja Kaniewska, Marta Malikowska
2. Hey "Co tam?" - Dawid Krępski
3. O.S.T.R & Hades "Czas dużych przemian" - Marek Skrzecz
4. Czesław Śpiewa Miłosza "Postój zimowy" - M. Nygaard Hemmingsen
5. Beneficjenci Splendoru "Simlock" - Roman Przylipiak
6. Magnificent Muttley "Stains" - Marcin Starzecki

Grand Prix:
1. Hey "Co tam?" - Dawid Krępski
2. Kamp! "Melt" - Tomek Goldbaum Właziński
3. Enchanted Hunters "Twin" - Ola Gowin, Irek Grzyb
4. Mikromusic "Takiego chłopaka" - Łukasz Gronowski, Natalia Jakubowska
5. Hurt "Najważniejszy jest wybuch" - Barbara Kaja Kaniewska, Marta Malikowska
6. Czesław Śpiewa Miłosza "Postój zimowy" - M. Nygaard Hemmingsen.

W ramach tegorocznego festiwalu, 7 grudnia przez cały dzień odbędą się otwarte pokazy nominowanych wideoklipów, w klubie Pierwsze Piętro w Gdańsku, przy ul. Rajskiej 6 (budynek NOT).

Wejściówki na galę Yach Film 2013 (8 grudnia, godz. 20:00) będzie można nabyć przed imprezą w cenie 20 złotych. Organizatorzy zapraszają wszystkich gości gali na after party (godz. 22:30) do klubu Pierwsze Piętro (Gdańsk, ul. Rajska 6, budynek NOT). Dla zainteresowanych, którzy nie zdołali uczestniczyć w gali, wstęp na after party jest płatny 15 złotych.

Sprawdź nasz serwis Teledyski!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: najlepszy | Yach Paszkiewicz | teledyski | \ Film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje