Reklama

U2 w hołdzie Nelsonowi Mandeli (nowa piosenka "Ordinary Love")

W sieci pojawił się zwiastun filmu "Mandela: Long Walk To Freedom" opowiadający historię Nelsona Mandeli, byłego prezydenta RPA, laureata Pokojowej Nagrody Nobla i przywódcy walki z apartheidem.

W opublikowanym wideo słychać wykorzystany w filmie nowy utwór grupy U2 - "Ordinary Love". Dowodzona przez Bono formacja przygotowała piosenkę specjalnie na potrzeby filmu.

Reklama

To pierwszy nowy numer U2 od 2010 roku. Pełna wersja piosenki ma pojawić się wkrótce (w zwiastunie słyszymy niewiele ponad minutę).

Zespół obecnie pracuje nad nowym albumem, który prawdopodobnie do sklepów trafi na początku 2014 roku. Ostatni roboczy tytuł to "10 Reasons to Exist".

Tytułową rolę Mandeli gra Idris Elba ("Luther"), a jego żonę Winnie - Noemie Harris. Film w reżyserii Justina Chadwicka trafi na światowe ekrany pod koniec listopada.

U2 od dawna przyjaźnią się z Nelsonem Mandelą - zespół występował m.in. na koncercie z cyklu "46664" (to więzienny numer Mandeli).

Pierwsza wersja piosenki "Breathe" z ostatniej płyty "No Line on the Horizon" (2009) poświęcona była właśnie Mandeli. Ostatecznie na albumie znalazła się wersja nie dotycząca bezpośrednio sędziwemu przywódcy.

Sprawdź tekst "Ordinary Love" w serwisie Teksciory.pl!

Zobacz teledyski U2 na stronach INTERIA.PL!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: nowa piosenka | U2 | Nelson Mandela | film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje