Reklama

Platynowy Kult: Karni, zwarci i gotowi

- Sami na pewno byśmy nie zrobili tego tak profesjonalnie - mówi INTERIA.PL Kazik Staszewski o płycie "MTV Unplugged". Za to wydawnictwo Kult odebrał właśnie platynową płytę.

Zespół uhonorowano na uroczystości w warszawskim EMPiKu, w obecności rzeszy fanów grupy. Z tej okazji, INTERIA.PL rozmawiała z Kazikiem Staszewskim na temat całego przedsięwzięcia.

Reklama

Lider Kultu przyznaje, że formacja długo zastanawiała się nad przyjęciem propozycji MTV, jednak zaznacza, że ostatecznie jest ze współpracy bardzo zadowolony.

- Gdyby nie oni [MTV], to na pewno nie wyszłoby tak zawodowo. Całe przedsięwzięcie to efekt nie tylko tego co my reprezentujemy naszą muzyką, ale również świetnej realizacji telewizyjnej, dźwiękowej. Sami na pewno byśmy nie zrobili tego tak profesjonalnie.

Pytany o to, czego muzycy dowiedzieli się o samych sobie, lider Kultu odpowiada we właściwy sobie, humorystyczny sposób.

- Okazało się, że potrafimy być karni, zwarci i gotowi, a miałem co do tego wątpliwości przez lata - śmieje się Kazik.

Zaskakujący dla niektórych może być fakt, że tak doświadczeniu muzycy, którzy mają za sobą już setki koncertów, byli przed tym występem stremowani. Tyczy się to również głównodowodzącego zespołu.

- Ta trema towarzyszyła mi tak samo jak innym, ponieważ nigdy wcześniej nie występowaliśmy w tej formie, jesteśmy bądź co bądź kapelą elektryczną. Nigdy byśmy nie pomyśleli o zagraniu takiego koncertu, gdyby nie propozycja MTV. Byliśmy mocno przejęci, zwłaszcza, że wszystko trzeba było zagrać za pierwszym razem, bez praktycznie żadnych poprawek. Całe napięcie minęło dopiero po kilku piosenkach, kiedy poczuliśmy i usłyszeliśmy, że wszystko idzie dobrze. Jednak do tego czasu, nawet na kilka miesięcy przed nagraniem, choćby z racji tych dywagacji była to dla nas dosyć stresująca sytuacja - opowiada Kazik INTERIA.PL.

Przypomnijmy, że Kult to czwarty polski wykonawca zaproszony przez MTV do nagrania koncertu w formie "unplugged". Wcześniej tego zaszczytu dostąpili Kayah, Hey oraz Wilki.

Album "Kult - MTV Unplugged" jest zapisem koncertu jaki formacja dała 22 września 2010 roku w warszawskim Och-Teatrze. Wydawnictwo ukazało się na rynku 22 listopada w kilku wersjach: 2CD, 2CD + DVD, DVD oraz Blue-Ray. Planowane jest również wydanie w tym roku płyty winylowej z zapisem występu.

Zobacz teledyski Kultu na stronach INTERIA.PL

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nie | Kult | Kazik | płyta | koncert | MTV

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje