Reklama

Korn w Warszawie: Powrót Heada!

Jak podał organizator koncertu grupy Korn w Polsce, amerykańska formacja wystąpi na Impact Festival z dawnym gitarzystą Brianem "Headem" Welchem.

Występ grup Korn na warszawskim Impact Festival (4-5 czerwca, lotnisko Bemowo) będzie miał specjalny charakter. Wtedy to polscy fani będą mieli wyjątkową możliwość zobaczenia w składzie zespołu jego współzałożyciela, Briana "Heada" Welcha.

Reklama

Gitarzysta rozstał się z Kornem w 2005 roku - rok po tym jak został sklasyfikowany przez magazyn "Guitar World" na 26. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów heavymetalowych wszech czasów.

Przez długie lata powrót Heada wydawał się niemożliwy. Muzyk, który opuścił grupę z przyczyn religijno-światopoglądowych - ochrzcił się w rzece Jordan i został baptystą - wielokrotnie podkreślał, jak bardzo dystansuje się od muzyki dawnych kolegów.

W wywiadach przyznawał też, że nie chciałby, by którykolwiek z 212 podopiecznych założonego przez niego sierocińca w Baligerii słuchał ostrej muzyki. Swoje przemyślenia i wspomnienia zawarł w autobiografii "Save Me from Myself: How I Found God, Quit Korn, Kicked Drugs, and Lived to Tell My Story" (w wolnym tłumaczeniu "Zbaw mnie ode mnie samego: Jak znalazłem Boga, rzuciłem Korn, zerwałem z narkotykami i dożyłem, by opowiedzieć moją historię").

Po występie w Warszawie Korn zagra z Headem na kilku innych dużych festiwalach w Europie, w tym niemieckich Rock Am Ring i Rock Im Park. Nie oznacza to, że wróci do zespołu na stałe.

"Nawet jeśli tak się stanie, nadal będę grał w swoim zespole" - zapowiada muzyk.

W zeszłym roku Head powołał do życia grupę Love and Death, z którą kilka tygodni temu wydał wypełnioną ciężkimi brzmieniami płytę "Between Here & Lost".

Zobacz teledyski Korn na stronach INTERIA.PL!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Impact Festival | Warszawa | powrót | Korn

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje