Reklama

Przystanek Woodstock: Pierwsze spotkanie

Jerzy Owsiak, szef Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, spotkał się w poniedziałek (13 marca) w Gorzowie z wojewodą lubuskim Markiem Astem, aby omówić XII edycję Przystanku Woodstock. Tegoroczna edycja imprezy, uważanej przez jej organizatorów za największe wydarzenie rockowe w Europie, odbędzie się w dniach 28-29 lipca, po raz trzeci w Kostrzynie nad Odrą.

"To było pierwsze spotkanie i tym samym rozpoczęliśmy już oficjalne przygotowania do kolejnego Przystanku Woodstock w ostatni weekend lipca" - powiedział Owsiak.

Uznał, że wojewoda czuje, iż Przystanek jest ważnym wydarzeniem i powodem do dumy dla całego województwa lubuskiego.

Po rozmowie z wojewodą Jurek Owsiak spotkał się w centrum zarządzania kryzysowego z przedstawicielami władz Kostrzynia nad Odrą, policji, straży pożarnej, służby zdrowia i innych instytucji czuwających nad organizacją Przystanku.

"Wróciliśmy do ustaleń czynionych od wielu lat. Mówiliśmy o tym, co nas może spotkać, jaki ten Przystanek będzie" - powiedział.

Na pytanie, czy ptasia grypa może pokrzyżować plany, wyraził opinię, że to problem odpowiednich służb, które "stoją na wysokości zadania". Jego zdaniem, za dwa-trzy miesiące nikt nie będzie o tym pamiętał, a nawet jeśli sytuacja nie ulegnie zmianie, to nie ma przeszkód, by zorganizować w Kostrzynie Przystanek Woodstock.

Reklama

Jak zwykle podczas Przystanku będzie inna muzyka niż podczas poprzedniej edycji. Obecnie trwają ustalenia w tej sprawie.

Niewiele jeszcze wiadomo na temat gwiazd. Jurek Owsiak powiedział jedynie, że prowadzone są rozmowy z Myslovitz i Acid Drinkers oraz kilkoma innymi zespołami. Zaznaczył, że widać duże zainteresowanie imprezą artystów z Niemiec, którzy przesłali już 100 płyt demo.

Owsiak zapowiedział nowości w woodstockowym miasteczku. Na jednym ze wzgórz powstanie Akademia Sztuk Przepięknych.

"Zaprosiliśmy do współpracy Zbyszka Hołdysa. On chce sprowadzić swoich przyjaciół: artystów, muzyków, ludzi, którzy robią teatr. Chcemy zrobić tam działania parateatralne, najróżniejsze warsztaty muzyczne" - tłumaczył Owsiak.

Jak wyjaśnił, na Przystanku ma być się dzięki temu więcej mówić o rasizmie, o działaniach przeciwko przemocy i narkomanii.

"To będzie pokazywało, że Przystanek Woodstock to nie tylko muzyka, ale mnóstwo innych wydarzeń, które tam mają miejsce" - zaznaczył.

Według organizatorów, na ubiegłorocznym Przystanku bawiło się ok. 300 tys. ludzi. Policja ich liczbę oszacowała na 200 tys. W XI edycji na głównej jego scenie wystąpiło w sumie ok. 30 zespołów.

Przystanek organizowany jest przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w ten sposób chce podziękować wszystkim za udział w corocznej akcji zbierania pieniędzy. Niebawem ma ruszyć strona internetowa poświęcona tegorocznej edycji Przystanku Woodstock.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: NAD | spotkani | przystanek | woodstock | Przystanek Woodstock
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy