DJ Derek: Śmierć artysty potwierdzona testami DNA

Policja ma już stuprocentową pewność, że martwa osoba znaleziona 11 marca w lesie nieopodal Patchway to DJ Derek. Przeprowadzone testy DNA potwierdziły ostatecznie wcześniejsze stanowisko policji.

Testy DNA potwierdziły śmierć DJ Dereka

Przypomnijmy, że DJ Derek zniknął w lipcu 2015 roku. Poszukiwania, w które włączyli się również brytyjscy artyści zakończyły się 11 marca 2016 roku. Wtedy to martwego twórcę znaleziono w lesie w okolicach Patchway.

Reklama

Śledczy już wtedy uważali, że to ciało Dereka, gdyż znaleziono przy nim przedmioty osobiste. Wszystko ostatecznie potwierdziły testy DNA. 

Obecnie policja czeka na wyniki sekcji zwłok, które mają wyjaśnić przyczynę śmierci. Prowadzący śledztwo przyznali jednak, że śmierci Dereka nie traktują jako podejrzanej.

DJ Derek (właśc. Derek Morris) urodził się w 1941 roku. Od lat 60. znany był ze swoich setów, w których łączył rocksteady, reggae, dancehall oraz soul. Jego działalność sprawiła, że uważany był za jednego z ważniejszych twórców elektroniki na Wyspach (współpracował m.in. z Massive Attack).

W 2012 roku otrzymał on medal za wybitne zasługi dla muzyki oraz miasta Bristol. W 2013 roku zagrał swój ostatni set, po czym przeszedł na emeryturę.

Dowiedz się więcej na temat: śmierć

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje