Reklama

"Sample się skończyły"

Wspomniałeś o Jeden Osiem L. Nie irytuje was ciągłe porównywanie Verby do tego składu?

Reklama

Nie. Mówię zawsze, że przecież Jeden Osiem L nie ma miłosnych utworów. Polska scena wykazuje zapotrzebowanie na melodyjne utwory, które my gramy. Dlaczego tak jest, to nie wiem. Ale wracając do porównań, to Jeden Osiem L nagrali jeden kawałek w takim klimacie i dlatego my jesteśmy pod to podciągani.

Ale tak naprawdę gdy ludzie posłuchają naszej całej płyty i poznają naszą historię, bo takie utwory tworzymy od dawna, to od razu zrezygnują z tych porównań. Nie robiliśmy nic na siłę. Po prostu takie kawałki, jak "Jak zapomnieć" Jeden Osiem L, my tworzyliśmy wcześniej. Ja nie będę przecież chodził i każdej osobie mówił, jak sprawy naprawdę wyglądają. To też jest trochę wina dziennikarzy i mediów, które tak nas przedstawiają. A to idzie dalej.

Co sądzisz o odejściu Jeden Osiem L z UMC Records?

Nie znam wszystkich szczegółów ich odejścia i jak to wyglądało ze strony wytwórni. Każdy może mieć własne zdanie na ten temat i to jest jego prywatna sprawa.

Jeśli chodzi o chłopaków z Jeden Osiem L, był to ich wybór. Być może uznali, że inna wytwórnia będzie dla nich lepsza. Nikogo przecież nie można trzymać na siłę. Życzę im wszystkiego najlepszego, to są przecież moi kumple.

Na koniec zadam ci pytanie nie związane z muzyką. Za co na okładce płyty dziękujesz dziekanowi Politechniki Poznańskiej?

Dziękuję mu za to, że pomógł mi kontynuować naukę w momencie, gdy za bardzo się do niej nie przykładałem. Nie robił mi żadnych problemów i zapamiętałem to sobie. Dla mnie wtedy było to wielkie przeżycie i uważam, że z czystej uczciwości jestem mu winien podziękowania. Już je złożyłem, ale postanowiłem zrobić to jeszcze raz, bo było to dla mnie coś ważnego.

Już nie kontynuuję tam nauki. Tak się w życiu po prostu poukładało. Ale tę sytuację zapamiętałem i zawszę będę ją pamiętał.

Wysłałeś dziekanowi płytę?

Jeszcze nie, ale planuję to zrobić. Pewnie pójdę tam osobiście (śmiech).

Dziękuję za rozmowę.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: wytwórnia | sceny | muzyka | scena | atmosfera | śmiech

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje