Reklama

"Nikt nie kocha Meza"

A jak widzisz odejście Jeden Osiem L z tej "rodziny"?

Reklama

Jeden Osiem L nigdy nie było w tej naszej ścisłej ekipie. Duże Pe, mimo że nie jest z Poznania, jest razem z nami, ale Jeden Osiem L zawsze było gdzieś na dystans. Ich odejście jakoś wielce mnie nie zasmuciło. To jest ich sprawa, ale moim zdaniem popełnili błąd, bo zawdzięczają UMC wszystko.

Tak naprawdę tylko Łukasz, który śpiewał im refreny, wyróżniał się głosem i robił coś, czego jeszcze w hip hopie nie było. A poza tym to ekipa jakich jest wiele na każdym osiedlu. Za bardzo chyba się zachłysnęli tym, gdzie są. Ale życzę im powodzenia, jeśli będą nagrywać coraz lepsze płyty.

Ich następcami ma być Verba...

Tej ekipy zupełnie nie znam, nie słyszałem ich kawałków, oprócz singlowego "Nic więcej". Singel jest jaki jest, na pewno trafi w środowisko niehiphopowe.

Pewnie już słyszałeś, że Greenjolly, z którymi nagraliście kawałek "Razem nas bahato", wygrali ukraińskie eliminacje Eurowizji i będą reprezentować ten kraj w koncercie finałowym w Kijowie. Wybieracie się na tę imprezę ?

Za dobrze się nie znamy, właściwie w ogóle się nie widzieliśmy. Wiem, że niedługo spotkamy się na festiwalu w Poznaniu. Zobaczymy, jak się nam współpraca ułoży.

Dla mnie ten wspólny kawałek to jednak trochę koniunkturalna rzecz. Nie przekonuje mnie do końca...

Sytuacja była prosta - strona ukraińska, chyba ktoś ze sztabu Juszczenki, wyszedł z inicjatywą, żeby taki utwór powstał. Zabrał się za to Robert Leszczyński i zaproponował to nam. Ja nie zastanawiałem się ani chwili, myślę że tak samo zrobiłoby 90 procent raperów na moim miejscu. Także ci, którzy teraz oskarżają nas o koniunkturalne zagranie.

Dlaczego miałem się nie zgodzić? Fajnie, że po tych wydarzeniach zostanie jakiś ślad także w postaci piosenki.

Twoja płyta jest dostępna w naszym sklepie MELO.PL. Jak oceniasz taką formę dystrybucji muzyki?

Ja jednak wolę mieć płytę ze sklepu. Ale wiadomo, czasy się zmieniają i wielu ludzi nie ma półki na płyty, tylko rozbudowany dysk twardy na kompie. Wyrazy szacunku dla ludzi, którzy szanują naszą pracę i płacą za muzykę. Zdaję sobie sprawę, że jeszcze wiele wody w rzekach upłynie, zanim taki sposób sprzedawania muzyki, jak wasze MELO.PL, upowszechni się. Ale dobrze, że zrobiliście pierwszy krok.

Dziękuję za rozmowę.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: niekochana | Kochanie | Parlament Europejski | Mezo | Kocha | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje