Reklama

"Nikt nie kocha Meza"

Wsłuchując się w płytę można znaleźć dużo cytatów z Łony i Grammatika.

Reklama

Te cuty to akurat dzieło DJ Spoxa. Ale mimo wszystko ja je zaakceptowałem. Uważam ich za bardzo zasłużonych wykonawców. Chętnie sięgam po nich.

A kogo jeszcze z polskich wykonawców słuchasz?

Strasznie mnie boli, że są hiphopowcy, którzy mnie nie lubią, ale nie potrafią nawet oddać mi umiejętności. To jest odmienna sprawa, czy ktoś gustuje w danym stylu, czy też robi to dobrze. Odcinając się od tych sympatii i antypatii, to w Polsce do czołówki zaliczam na pewno Pezeta i Ostrego, który jest mistrzem w swoim fachu.

Jest świetnym fristajlowcem, ale zupełnie nie zgadzam się z jego poglądami. Jest strasznym radykałem. Na nowej płycie Ostry rymuje, że odzyska hip hop. Mój wydawca się śmieje, o co mu chodzi, skoro my robimy podobno hip hopolo. Może Ostry chce odzyskać hip hopolo?

Spotkałeś się z najróżniejszymi zarzutami krytyków, łącznie z tym, że jesteś masonem.

Było tego dużo. Najbardziej śmieszy mnie, gdy ludzie mówią, że nie mam pojęcia, co to jest hip hop, że rymuję fatalnie. Rozumiem, że ktoś nie lubi mojego stylu, tematów, które poruszam. Ale nikt nie odbierze mi tego, że potrafię rapować, że robię to do zaj******ch bitów i że nagrałem solidny materiał. Przyjmuję konstruktywną krytykę, jestem na nią otwarty.

A w radykalnych przypadkach dochodzi nawet do rzucania w nas czymś na koncertach, to mnie zniechęca maksymalnie, opadają mi ręce. Ale z drugiej strony wiem, że jeśli pod sceną jest tysiąc osób, które chcą się bawić i dziesięciu debili, to tych dziesięciu debili może zakłócić koncert. Wystarczy jeden cham, żeby zakłócić zabawę tysiąca kulturalnych osób, a jedna kulturalna osoba nie poprawi zabawy chamów - to z Kapuścińskiego.

Kto jest popularny, kto robi coś innego, musi się liczyć z krytyką. Ludzie, którzy mnie słuchają - stonowani, bardziej ustatkowani, z umiarkowanymi poglądami - oni się nie odzywają, nie są tak głośni jak krytycy.

Dowiedz się więcej na temat: niekochana | Kochanie | Parlament Europejski | Mezo | Kocha | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje