Reklama

"Nikt nie kocha Meza"

Ale ostatnio czytałem, że już byś drugi raz go nie nagrał...

Reklama

Tak, ale tylko i wyłącznie ze względu na konsekwencje. Ciężko się żyje z takimi ciągłymi pytaniami - "po co to zrobiłeś?", "dlaczego?". To jest tragiczne. Ja strasznie jaram się Will Smithem, który jest mistrzem w robieniu takich popowych hitów. I taki numer "Pod plamą" też mi się podoba.

Zdaję sobie sprawę, że to jest imprezowy kawałek, w ogóle niezaangażowany. Ale jest miejsce i na takie numery na tej płycie.

A wiadomo już co będzie drugim singlem?

Jest kilku kandydatów. Na dzień dzisiejszy to "Lepsze jutro", "Czołg", "Nikt nie kocha Meza". Ale to jeszcze sprawa do ustalenia.

Przed kawałkiem "Mistrzostwo" słychać nagranie z szatni piłkarskiej. Czy dobrze dosłyszałem przemówienie Jerzego Engela?

Tak jest. To jest przemowa trenera Engela przed meczem reprezentacji z Koreą na MŚ w 2002 roku. Mecz dla nas był mało udany, ale przemowa profesjonalna.

Ten kawałek cały opowiada o piłce. Pojawiają się w nim mocno patriotyczne wersy. Czy piłka to dla ciebie jeszcze zabawa, czy już coś poważniejszego?

Jest tam trochę podniosłego języka, ale są tam moje autentyczne odczucia. Ja od małolata zawsze mocno przeżywałem mecze reprezentacji - przed telewizorem, ściskanie kciuków i łzy w oczach, jak nam się coś udało wygrać. Niestety, zazwyczaj przegrywaliśmy...

Pamiętam jak na Parc des Princes graliśmy z Francją. Andrzej Juskowiak strzelił bramkę w 37. minucie - zacząłem wtedy płakać ze szczęścia. Ja wtedy grałem w klubie, byłem w najlepszym momencie mojej piłkarskiej kariery. I powiedziałem sobie, że jak dowieziemy to 1:0, to ja codziennie trenuję po 3 godziny i zostaję wielkim piłkarzem. Niestety, Djorkaeff zdobył pod koniec bramkę z wolnego i złamał mi karierę piłkarską (śmiech).

W Poznaniu zawsze kibicowałeś Lechowi?

Tak, zawsze byłem wierny Lechowi, osiem lat grałem w tym klubie. Cały czas staram się chodzić na mecze, przynajmniej 3-4 razy w rundzie, ale weekendy często spędzam w trasie na koncerty.

Dowiedz się więcej na temat: niekochana | Kochanie | Parlament Europejski | Mezo | Kocha | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje