Reklama

"Daleko od normy"

Begiet: Polityka - KB (Konkretny Burdel) w dwóch słowach, no i jeszcze przywódca - mały, brzydki człowiek o prezencji Shreka i anemicznym stylu wypowiedzi, typowy antyreprezent, lub jak kto woli tłumok-reprezent (śmiech). Na wyborach ostatnich nie byłem i przyznaję, że jestem współodpowiedzialny za zaistniałą sytuację.

Reklama

Metafora Shreka dość niespotykana, choć nie powiem, że do końca nietrafiona (śmiech). Zastanawiam się jakiej muzyki słuchacie, kim się inspirujecie, bądź inspirowaliście w przeszłości? Macie może jakąś swoją standardową "playlistę", płyty do których zawsze będziecie wracać?

Pawko: Generalnie słucham bardzo mało rapu, bo jak już czegoś słucham to najczęściej szukam sampli a jak już jakiś znajdę to ukręcam mu łepek i zabieram do warsztatu na ćwiartowanie i inne tortury (śmiech). Ale jak już mam czas to odkurzam stare rapowe płyty, bo nowych już nie słucham.

Jeśli chodzi o inspiracje muzyczne to myślę, że w moim przypadku największą rolę odgrywa muzyka z której sampluję, bo to właśnie ona mnie nakręca do działania i oddziałuje na moją wyobraźnię. Natomiast na pierwszym miejscu rapowej playlisty stawiam Mobb Deep z kawałkiem "Shook Ones". Genialny numer.

Begiet: Nigdy nie inspirowałem się żadnym zespołem, ani żadnym wykonawcą. Inspiruje mnie życie, najbliższe otoczenie i doświadczenia, o tym nawijam.

Begiet - widać, że jesteś raperem, który twardo stąpa po ziemi, na waszej płycie trudno doszukiwać się pozytywnego przekazu. Mimo wszystko jednak nie wierzę, że jesteś aż tak wielkim pesymistą. Masz jakieś marzenia? Zdarza ci się "bujać w obłokach"? (śmiech).

Begiet: Płyta nie jest pesymistyczna, tylko realistycznie psychodeliczna, a to różnica zasadnicza. Ja osobiście jestem raczej optymistą i wierzę, że wszystko się ułoży elegancko. Moim marzeniem jest, aby wszyscy moi najbliżsi byli zdrowi, żebym ja sam trochę pożył i żeby moja wątroba wytrzymała wszystkie nasze melanże (śmiech).

No rzeczywiście, dziwnym trafem problemy z wątrobą jest dość często spotykaną przypadłością ludzi związanych z rapem, ciekawe dlaczego (śmiech)? Chciałbym cię spytać o parę cytatów z płyty - w kawałku "Kłamią" mówisz "nie ma opcji żeby ktoś nie ściemniał w tych czasach". Odnosisz to do siebie? Zdarza ci się kłamać?

Begiet: Uważam, że każdy czasem kłamie i mnie oczywiście też to się zdarza, na przykład kiedy mówię "Tak kochanie, bardzo lubię chodzić z tobą na zakupy", albo "obiecuję, wypiję tylko jedno piwko" (śmiech).

Rozumiem to doskonale (śmiech). W kawałku "Opowiem to wam" mówisz "wszystko co opowiadam ma albo miało miejsce". Rozumiem więc, że historia opowiedziana w "Stalowym potworze" jest autentyczna?

Begiet: Historia jest oczywiście w 100 % prawdziwa i wydarzyła się około 5 lat temu na trasie Ostrołęka-Nowy Sącz. Całe życie jeżdżę pociągami, a tam spotyka się różnych typów, szczególnie podczas nocnych kursów, ale ta historia szczególnie utkwiła mi w pamięci. Bardzo możliwe, że powstanie kiedyś druga część "Stalowego potwora", ale to inna historia, pozdrowienia...

Wydaje mi się, ze macie pozytywne podejście do internetu - strona, singel wpuszczony w sieć, teledysk internetowy i tak dalej. Internet otwiera szerokie możliwości współpracy z wieloma różnymi artystami, jednakże ty Begiet w outro zaznaczasz, że nie nagrywasz z ludźmi, których nie znasz. Zastanawia mnie właściwie dlaczego?

Begiet: Mnie też to zastanawia (śmiech), po prostu tak mam. Otaczają mnie zaj**iści ludzie, którzy mają podobną fazę jak my i zdecydowanie najlepiej nawija mi się w zaufanym gronie. Co nie oznacza jednak, że zamykamy się na różnego rodzaje kooperacje.

.

Oczywiście na koniec czas na pozdrowienia.

Begiet: Pozdrawiam całe Pasjonatów bractwo, wszystkich bliskich, Oliwkę moją i ludzi, którzy żyją z daleka od normy.

Pawko: Pozdrawiam gorąco rodziców, braci, całą klikę związaną z Haosem, przyjaciół oraz wszystkich, którzy nas wspierają w tym co robimy. Pokój.

mhh.pl

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: braci | muzyka | koncerty | daleki | śmiech

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje