Reklama

"Trzeba zacząć od siebie"

A jak twoje doświadczenia z gotowaniem?

Reklama

Jenny: Niestety, nie mam ostatnio czasu na gotowanie - może cztery, pięć razy w roku znajduję czas, aby coś ugotować. Sprawia mi to przyjemność, ale nie nabieram zbytnio doświadczenia.

Żałujesz tego, że się nie rozwijasz?

Ulf: Życie jest długie - kiedy będę miał trochę mniej pracy w Ace Of Base, być może poświęcę się gotowaniu. Ale muszę mieć do tego dobrą kuchnię. W moim hiszpańskim domu była fantastyczna kuchnia, bardzo często w niej gotowałem. Znam wielu kucharzy, którzy są znacznie lepsi ode mnie, więc zwykle tylko przyglądam się mistrzom, kiedy oni gotują. To fantastyczne uczucie być razem z nimi w kuchni i patrzeć, jak pracują.

Czego byście sobie życzyli z okazji rozpoczęcia 2003 roku?

Jenny: To był bardzo trudny rok. Myślę, że ludzie zaczynają się przekonywać, tak jak to śpiewał Michael Jackson w piosence "Man In The Mirror", że trzeba zacząć od siebie, starać się najlepiej, jak się da i w końcu cały świat powróci do normalności. W Ace Of Base zawsze powtarzamy: "Skoncentruj się na pozytywnych rzeczach, bo te złe są i tak oczywiste". Chciałabym, aby ludzie uwierzyli w siebie. Jeżeli masz marzenia, aby zawojować świat, zacznij od samego siebie, a w końcu je zrealizujesz.

Ulf: Uważam, że żyjemy teraz w wyjątkowo niebezpiecznych czasach, wiele rzeczy może się dramatycznie zmienić w krótkim czasie. Musimy być bardzo ostrożni w naszych posunięciach, szczególnie w gruncie polityki. Chciałbym, aby politycy zaczęli więcej słuchać, niż mówić - po to mamy dwoje uszu i jedne usta, abyśmy słuchali dwa razy więcej, niż mówimy. Niestety, obecnie tego nie robią. W tej chwili tkwimy w błędnym kole, przemoc rodzi jeszcze więcej przemocy. Musimy się w końcu zatrzymać.

Sri Lanka jest dobrym przykładem miejsca, gdzie udało się odnieść sukces. Zobaczymy, jak długo to wytrzyma, ale mam nadzieję, że to będzie model, który uda się zastosować nie tylko na Bliskim Wschodzie, ale i wielu innych miejscach, gdzie potrzebne są rozmowy. Mamy obecnie bardzo trudną sytuację, szczerze mówiąc bardzo mnie to martwi. Tak więc mam nadzieję i życzyłbym sobie, aby politycy zaczęli słuchać więcej, niż mówić.

Dowiedz się więcej na temat: Happy | 1993 | Ace | brat | występ | kariera

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama