Reklama

"Przede wszystkim rozrywka"


Ponad 100 kilo żywej wagi, rozpoznawalny głos i niewyparzony język - to krótka i uproszczona, aczkolwiek dość trafna charakterystyka Billy'ego Milano, wokalisty, menedżera i producenta, który ma na swoim koncie nagrania z grupami S.O.D. i M.O.D.

Reklama

Billy nie pojawia się w świetle reflektorów zbyt często, ale jeśli już się pojawi, to zazwyczaj wywołuje spory szum. Tak było niedawno, kiedy w ostrych słowach dał do zrozumienia, co myśli o takiej postawie, jaką wobec militarnego zaangażowania USA w Iraku prezentują Serj Tankian z zespołu System Of A Down i Tom Morello z Audioslave, czy też o zachowaniu muzyków Anthrax, którzy w programie przypominającym karierę grupy w programie stacji VH1 pominęli wkład Danny'ego Lilkera. Podobne przykłady można mnożyć.

Po kilku latach milczenia, które upłynęły od wydania albumu "Bigger Than The Devil" grupy S.O.D. i trasy koncertowej go promującej, Milano powrócił z płytą projektu M.O.D., jakże znacząco zatytułowaną "The Rebel You Love To Hate". Nowe jest także logo kojarzące się jednoznacznie z Michael Schenker Group. Oprawa graficzna zawiera także oczywiste nawiązania do okładek Kiss. Billy ryzykuje, Billy nie boi się prawników Gene'a Simmona czy Michaela Schenkera, Billy robi to, co chce i jak chce. A komu się nie podoba to niech…

Promocja albumu "The Rebel You Love To Hate" była doskonałą okazją do porozmawiania z Billym Milano o tym wydawnictwie, zapytaniu o S.O.D., a także wyjaśnienia pewnych pojęć, które niekoniecznie są dobrze znane Europejczykom. Pytania, z pewnymi obawami, zadawał Lesław Dutkowski. Na szczęście okazało się, że strach ma wielkie oczy i odpowiadający nie zawsze reaguje tak nerwowo, jak w przypadku słynnej już słownej konfrontacji z panami Tankianem i Morello. Przed wami znienawidzony buntownik - Billy Milano.


Kiedy doszedłeś do wniosku, że nastał czas na nagranie kolejnej płyty M.O.D.?

Początkowo zajmowało mnie przede wszystkim produkowanie oraz bycie menedżerem, co wychodziło mi całkiem dobrze. Potem zdarzyło się granie z S.O.D. co wyszło nie tak, jakbym sobie tego życzył. Nie byłem do końca do tego przekonany, bo mnie zależało głównie na tym, aby się dobrze bawić. Zacząłem jednak pisać muzykę, która miała być właśnie dla S.O.D. nie dla M.O.D. Później zdałem sobie sprawę, że to, co piszę nie do końca pasuje do S.O.D. Było to chyba bardziej hardcore'owe. Zresztą ja sam nie potrafię powiedzieć, jaka tak naprawdę jest muzyka S.O.D., czy to metal, thrash czy jeszcze coś innego. Jednak pisanie szło mi dobrze. Wybór miałem taki, że albo będę pisał muzykę, albo znowu będę menedżerem i nie będę występował. Wybrałem jednak to drugie.

Czy tytuł "The Rebel You Love To Hate" odnosi się do ciebie?

To żart. Słuchaj, ja doskonale wiem, że są ludzie, którzy mnie nie lubią i nie podoba im się to, że mam własne zdanie. W porządku. Nie mam z tym problemu. Ja siebie lubię, lubią mnie moi przyjaciele i jest też spora grupa fanów, którzy mnie lubią. Nie boję się przyznać do tego, że się lubię.

Kawałek "The Rebel You Love To Hate" to powiedzenie wszystkim, że wróciłem i jest to też taki mój własny sposób wychwalania siebie samego. To czysty kawał, żart, a przy okazji dobry kawałek.

Zapytałem cię o to z powodu twoich wypowiedzi, które wygłosiłeś na temat Serja Tankiana z System Of A Down. A tak przy okazji, czy on w ogóle odpowiedział na twoje zarzuty?

To fiut. I wiesz co? Nie odpowiedział. Może gdyby to zrobił mniej bym się wkurzał. Dla mnie rozchodziło się o to, że ten koleś jest największym pieprzonym hipokrytą w świecie muzyki. To samo zresztą tyczy się tego gościa z Audioslave [chodzi o Toma Morello - red.]. Ich gadka, to typowo lewackie, komunistyczne pieprzenie. Ich zdaniem komunizm jest najlepszym rozwiązaniem dla świata. A oni przecież są milionerami. Problem powstaje, kiedy za dużo polityki miesza się z muzyką.

import rozrywka

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: język | głos | krótka | 100 | Down | zabawa | koncerty | rzeczy | problem | trasy | okładki | koncert | menedżer

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje