Reklama

"Pielęgniarka na falach krótkich"

Moje pierwsze wrażenie podczas słuchania początku tego utworu to... Radiohead.

Reklama

Poważnie?

Tak. Późniejsze skojarzenie to "Wish You Were Here" Pink Floyd. Zgodziłbyś się z tym?

Nie mogę się nie zgodzić, bo to twoje wrażenie. Ale u mnie się nie pojawiło. Wiesz, to dobre miejsce na takie skojarzenia. Lepiej niż gdybyśmy mieli znów być porównani do cholernego Genesis.(śmiech)

Spodziewałeś się kiedyś, że będziesz w Księdze Rekordów Guinessa? Marillion trafił do niej za rekordowy czas [63 godziny i 29 minut] wyprodukowania DVD z zapisem koncertu "Before First Light: Afraid Of Sunlight" w 2003 roku.

(śmiech) Moglibyśmy trafić do Księgi Guinessa za najdłuższy czas bez snu. Nie, nigdy nie przypuszczałem, że będę w Księdze Rekordów. To naprawdę zabawne.

Pobijecie ten rekord z "Marbles"?

(śmiech) Moglibyśmy spróbować. Kamerzysta, który stoi teraz obok nas, był zaangażowany w to wszystko. Pewnie gdybyśmy tylko wspomnieli o tym, zaraz by się przewrócił. To była naprawdę ciężka i stresująca praca. Jeśli ludzie, którzy byli w to zaangażowani, chcieliby spróbować pobić ten rekord, nie mam nic przeciwko. Muszę ich tylko zapytać.

Mówiłeś kiedyś, przy okazji płyty "Ice Cream Genius", że twoje teksty można odczytywać na kilka różnych sposobów Na ile sposobów można zatem odczytywać teksty na "Marbles"?

Czekaj, muszę im się przyjrzeć... A więc prawdopodobnie na dwa. Do trzech (śmiech).

Jaki jest wasz stosunek do muzyki ściąganej z Internetu? Zgadzasz się z opinią, że wpływa to niekorzystnie na sprzedaż płyt? To zjawisko zwiastuje chyba rychłą śmierć nawet bootlegerom, których zresztą wielu artystów nie lubi.

Oto co myślę. W ciągu pięciu, dziesięciu lat, każdy mieszkaniec rozsądnie rozwiniętego kraju będzie miał dostęp do Internetu. To znaczy, że jeśli usłyszysz jakąś piosenkę, która ci się spodoba, będziesz w stanie pobrać ją z Internetu za pomocą e-maila i przesłać do swoich przyjaciół...

Dowiedz się więcej na temat: Marillion

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje