Reklama

"Na fali wznoszącej"

Czy "With Oden On Our Side" dotyka jakiejś konkretnej historii, mitu?

Reklama

Od jakiegoś już czasu myślimy nad stworzeniem koncept-albumu, ale tym razem znów nic z tego nie wyszło. Wydaje mi się też, że nigdy tak naprawdę nie podeszliśmy do tego pomysłu z pełnym zaangażowaniem. Może bierze się to z tego, że za każdym razem, gdy mamy jakiś utwór, słuchamy go i zastanawiamy się o czym on jest, o czym opowiada, co się w nim dzieje. Nasze teksty właśnie tak się tworzą i trudno później z tego poskładać spójną całość.

Musielibyśmy chyba najpierw napisać wszystkie kompozycje, a dopiero potem ich słuchać. Tylko w taki sposób powstałaby jakaś historia, koncept. Jest to też trudne jeśli weźmie się pod uwagę, czego dotyczą nasze teksty. Opowieści o wikingach, tego typu tematów jest mnóstwo, a my musielibyśmy z tego wszystkiego wybrać np. tylko jeden. Inna sprawa, że w większości przypadków Johan sam wymyśla własne historie, tworzy je z wyobraźni. Ale nie mówię nie. Może w przyszłości pokusimy się o album konceptualny.

Przy okazji, czy Johan bada te wszystkie staroskandynawskie tematy również poza pracą w zespole?

Johan interesuje się tą tematyką od dziecka. Przeczytał chyba wszystkie możliwe książki, które mają coś wspólnego z wikingami. Oczywiście każdy z nas też jest obeznany z tymi tematami, interesuje się nimi, bo w końcu Amon Amarth wypełnia prawie całe nasze życie.

To również dziedzictwo Szwecji, dlatego trudno żebyśmy się tym nie zajmowali. Jednak największym znawcą z nas wszystkich jest Johan. On siedzi w tych historiach chyba od ósmego roku życia.

W 2007 roku obchodzić będziecie 15-lecie istnienia Amon Amarth. Planujecie już coś na jubileusz?

Właściwie to o tym nie myśleliśmy. Zabawne, że to ty nam o tym przypominasz (śmiech). Coś będziemy musieli w związku z tą okazją wymyślić. Jest duża szansa, że coś zorganizujemy.

Dziękuję za rozmowę.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: uczucia | techniki | muzyka | sportowy | Side | studio | śmiech | metal | studia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje