Reklama

"Miejsce, w którym chciałbym być"

Autobus 522 jedzie ze studia S33 do Meczetu na Wilanowie?

Reklama

Tak, jedzie stąd, ze studia z pętli na Wilanów, do Meczetu. Jest to łącznik rzeczy, które są dla mnie bardzo ważne w życiu. Jedzie ze studia, z miejsca, gdzie zaczynaliśmy nagrywać - tutaj w domu obok nagraliśmy EP-kę i "Światła Miasta" - do Meczetu, w którym jestem co piątek. Jest to dla mnie stosunkowo osobisty kawałek, ale nie starałem się wgłębić, chciałem to przedstawić bardziej w sposób obrazowy. Zawsze piątkowa podróż 522 do Meczetu jest dla mnie czymś więcej niż zwykłą podróżą autobusem.

W "Myślach" mówisz, że twój świat to nie tylko rap. Co jest dla ciebie ważniejsze od muzyki? Masz może jakąś jedną rzecz najważniejszą w życiu?

Studia są dla mnie bardzo ważne, poświęciłem im się i zdecydowanie w roku szkolnym nie ma dla mnie rzeczy ważniejszej niż studia. Nagrywałem płytę w trakcie roku szkolnego, ale jakoś dawało mi się to elegancko pogodzić. Muzyka jest dla mnie cholernie ważna, ale nie jest tak, że cały mógłbym się jej poświęcić. Wydaje mi się, że i religia i studia są dla mnie ważniejsze niż muzyka.

Czym tak naprawdę jest Eternia?

Wiążą się z tym dwie rzeczy. Jedna to moja miłość do amerykańskich kreskówek i komiksów, które czytałem od małego. Takie rzeczy, które były mniej popularne w Polsce i trudno dostępne, typu "Green Lantern", "Fantastyczna Czwórka", "Daredevil", który teraz sfilmowali. Chodzi o postać, która potrafi postawić się ponad tym wszystkim. Uważam, że moje życie ostatnio wygląda właśnie w ten sposób, że nie angażuję się zbytnio w życie, nie zabieram głosu w pewnych sprawach, po prostu wolę to wszystko sobie obserwować i wyciągać wnioski dotyczące całego tego absurdu, sam dla siebie. Bo to jest kwestia budowania mojej świadomości, a nie mam potrzeby tak naprawdę angażować się w to wszystko. I tym jest Eternia. Dla mnie to jest takie miejsce, w którym chciałbym być. Jestem z natury samotnikiem...

Dowiedz się więcej na temat: światła | muzyka | słuchać | chcę | świat | studia | rzeczy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje