Reklama

"Miejsce, w którym chciałbym być"

Generalnie jest to utwór o oryginalności. Dużo w Polsce widzisz kopii zespołów, styli?

Reklama

To jest coś, co powiedział kiedyś Gan z zespołu GG, że w Polsce są klony Kalibra 44, Molesty, czy 3H. Może tych kopiowanych zespołów jest trochę więcej, ale rzeczywiście jest tak, że sporo zespołów, które wychodzą, czy można zobaczyć ich teledyski na Vivie, nie robi nic oryginalnego, tylko powiela pewien schemat, który został dawno temu wymyślony, a nie jest to nic ciekawego. Ja nie chcę słuchać muzyki, która będzie wciąż kopią czegoś. Nie muszę słuchać ciągle czegoś oryginalnego, bo to, że ktoś jest oryginalny, nie znaczy też, że jest dobry, ale jeżeli słyszę 10. raz zespół Molesta, to tak naprawdę chcę słuchać tylko Molestę.

Myślisz, że muzyka ma duży wpływ na człowieka?

Tak. Z tego, co widzę po tych 170 koncertach, które zagraliśmy, ma olbrzymi wpływ na człowieka i uważam, że każdy powinien czuć się odpowiedzialny za to, co mówi, bo publiczność hiphopowa, która przychodzi na koncerty, to są raczej ludzie młodzi. Sam wiem, że byłem podatny na wpływy w takim wieku, i wiem, że te osoby też są podatne na wpływy, więc jeżeli będziemy pompować im do głowy jakieś negatywne wartości, kiedy dla nich jesteśmy w jakiś sposób idolami, czy osobami, za których przykładem oni chcą iść, właśnie w ten sposób będą postępować. Można łatwo powiedzieć, że każdy ma swój rozum, ale 16, 17-latek jeszcze szuka tej swojej tożsamości, jeszcze szuka tego, za czym będzie szedł w życiu. Jeżeli w tym wieku zrobi zły wybór, to tak naprawdę równie dobrze można ludziom mówić: zacznijcie ćpać. Uważam, że każdy artysta powinien zastanowić się troszkę głębiej nad tym, co czasami mówi. Są rzeczy, jeżeli ja miałbym dziecko w wieku 16 czy 17 lat, to bym na pewno nie pozwolił słuchać.

Jakieś przykłady?

Nie, nie chcę podawać. Ja się drapię wtedy, kiedy mnie swędzi. Jeżeli ktoś uważa, że go w tej chwili obraziłem, to znaczy, że tak robi i pompuje takie rzeczy ludziom do głów. Jeżeli każdy ma jakąś świadomość i wie, o czym pisze, no to powinien wiedzieć, co przekazuje.

Dowiedz się więcej na temat: światła | muzyka | słuchać | chcę | świat | studia | rzeczy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama