Reklama

"Kocham ciszę"

Nie myślałeś nigdy o nagraniu płyty czysto bluesowej, na przykład z własnymi wersjami standardów tej muzyki?

Reklama

Chciałbym to zrobić, ale nie myślałem o tym na poważnie, ponieważ jeśli robisz własną wersję utworu, musi on być albo lepszy albo inny od oryginału. A tylko niewielu białych może sobie na to pozwolić.

Czy miałeś kiedykolwiek i czy masz dzisiaj jakiegoś muzycznego idola?

Jeśli chodzi o interpretację, to na pewno jest to Ray Charles. Jego głos był niesamowity. Był jedyny w swoim rodzaju.

Słyniesz przede wszystkim z pięknych miłosnych ballad. Czy miłość jest wdzięcznym tematem do pisania? Czy łatwo ci to przychodzi?

Miłość nie jest łatwym tematem. Raczej uniwersalnym. To zależy od tego, co piszesz o miłości. Jeśli piszesz coś w stylu "bez ciebie nie będę już żył", to nie jest prawda. Ale możesz napisać też coś głębszego.

Kiedy przygotowuję tekst o miłości, nigdy nie opowiada on o miłości między konkretnym mężczyzną i kobietą, tylko o czymś bardziej uniwersalnym, czymś bardziej ogólnym, głębszym. Dlatego są dwa sposoby czytania, interpretowania moich tekstów.

Czy masz receptę na przebój, jakieś reguły, których zawsze przestrzegasz tworząc piosenki?

Nie mam magicznej różdżki, to bardzo trudna sprawa. Dopiero kiedy napiszę piosenkę mogę stwierdzić, że jest dobra. Ale droga do tego, żeby stała się sławna, jest jeszcze bardzo daleka. W dużej mierze zależy to od stacji radiowych, które decydują, czy utwór zagrać. I przede wszystkim od ludzi do których to musi trafić.

Są też takie piosenki, które stały się przebojami dopiero kilka lat po ukazaniu się.

Jakie są w twoim przypadku dobre i złe strony sławy?

Dobre strony są takie, że jeśli lubisz tę pracę, to dobrze się bawisz. Nawet jeśli masz trudny dzień, na przykład serię wywiadów jak dzisiaj, to jest tak naprawdę to, czego zawsze pragnąłeś.

Właściwie to nie dostrzegam złej strony sukcesu. Może oprócz ciśnienia, które towarzyszy mi codziennie. Kiedyś włoski polityk napisał książkę, którą zatytułował "Sukces jest zły dla tych, którzy na niego nie zasługują".

import rozrywka

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: niekochana | Kocha | Kochanie | RMF | słuchać | piosenki | śmiech | muzyka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje