Zosia Nowakowska urodziła. Wokalistka pokazała zdjęcie dziecka

Wokalistka Zosia Nowakowska w mediach społecznościowych pochwaliła się, że została mamą. Na Instagramie pokazała zdjęcie swojego dziecka, a gratulacje złożyli jej m.in. Kajra i Sławomir, Piotr Rubik, Barbara Kurdej-Szatan, Qczaj czy Marcin Januszkiewicz.

Zosia Nowakowska została mamą
Zosia Nowakowska została mamąTomasz ZukowskiEast News

"To już dwa tygodnie od kiedy jesteśmy razem. Czysta miłość.. Dziękujemy za Wasze kciuki i dobre myśli, i całujemy gorąco całą gromadę wujków i cioć!" - napisała Zosia Nowakowska na Instagramie, publikując zdjęcie, na którym widać jak trzyma w swoich dłoniach stopę niemowlęcia.

Pod wpisem 34-letniej wokalistki posypały się gratulacje od fanów i innych gwiazd.

"Najlepiej i najpiękniej" - ucieszyła się Kajra, a komentarz z gratulacjami dodał też jej mąż - Sławomir.

Życzenia dla mamy i dziecka złożyli też m.in. kompozytor Piotr Rubik, aktorki Barbara Kurdej-Szatan i Hanna Śleszyńska, trener personalny Qczaj, wokalista Marcin Januszkiewicz czy aktorka i wokalistka Agnieszka Mrozińska.

W odpowiedzi do wpisu Piotra Rubika Zosia Nowakowska zdradziła przy okazji płeć swojego dziecka: "Dziękujemy Piter!!! szykuj miejsce w busie dla dodatkowej solistki".

Kim jest Zosia Nowakowska?

Pochodząca z Kościana w województwie wielkopolskim Zosia Nowakowska jako 16-latka pojawiła się na castingu do musicalu "Romeo i Julia" w reżyserii Janusza Józefowicza w Studio Buffo.

Wówczas sama nie była przekonana, że chce śpiewać. Na wspomniany casting trzeba było ją zaciągnąć niemal siłą. Poszła tam z gorączką i nie miała ochoty przed nikim występować.

- Właściwie to wcale nie chciałam się dostać - przyznała po latach w rozmowie z Interią.

Ostatecznie Józefowicz był pod wielkim wrażeniem umiejętności młodej wokalistki i zaangażował ją do głównej roli Julii. Szybko stała się jedną z gwiazd Teatru Buffo, w którym występowała m.in. z Nataszą Urbańską. Śpiewała w tak prestiżowych przedsięwzięciach jak choćby opera "Ca Ira" Rogera Watersa, lidera Pink Floyd.

Na Nowakowską zwrócił uwagę Piotr Rubik. Kiedy jedna z jego solistek, Dorota Jarema, zaszła w ciążę, zaczął szukać dla niej zastępstwa. Do drużyny Rubika trafiła w 2007 r. Razem z nim nagrała płyty "Habitat, moje miejsce na ziemi", "RubikOne", "Santo Subito - cantobiografia Jana Pawła II", "Opisanie świata" i "Z powodu Mojego imienia - Oratorium prześladowanych za wiarę".

Do 2010 r. występowała u Józefowicza, w tym w głównej roli Anki w musicalu "Metro". Obecnie Nowakowska związana jest z Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie, gdzie występowała w musicalach "Mamma Mia!" (z piosenkami grupy ABBA) czy "Piloci".

W utworze promującym "Pilotów" (prapremiera musicalu odbyła się w październiku 2017 r.) śpiewa z towarzyszącym jej na scenie Janem Traczykiem.

Nie obiecuj nic - teledysk z musicalu PILOCI

Wiosną 2017 r. Zosia Nowakowska dała się poznać telewizyjnej publiczności w siódmej edycji programu "Twoja twarz brzmi znajomo". W muzycznym show Polsatu ostatecznie zajęła 4. miejsce za Katarzyną Popowską, Joanną Jabłczyńską i Sławomirem.

W tej edycji to jednak ona zdobyła najwięcej punktów w jednym odcinku, wygrywając na inaugurację jako Jennifer Lopez. Z kolei jej wykonanie "Mam tę moc" z "Krainy lodu" jest jednym z najpopularniejszych klipów z wszystkich edycji "TTBZ" (ponad 2,6 mln odsłon).

Zosia Nowakowska jako Elsa "Kraina Lodu" - Twoja Twarz Brzmi Znajomo
INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas