Reklama

Zmiennicy Jamesa Hetfielda

Wczoraj informowaliśmy o wypadku, jakiemu w czasie jazdy skuterem wodnym uległ James Hetfield, wokalista i gitarzysta Metalliki. Z tego powodu wykluczony był jego udział w trzech kolejnych występach zespołu podczas trwającej właśnie trasy koncertowej po Stanach Zjednoczonych, u boku Kid Rocka, Korna i System Of A Down. Ku zaskoczeniu fanów, Metallica występuje bez swojego wokalisty.

Kontuzja pleców Hetfielda okazała się na tyle poważna, że musiał on spędzić jakiś czas w szpitalu. Pozostali muzycy postanowili jednak koncertować bez niego. Tyle, że za mikrofonem stanęli specjalni goście - Kid Rock, Jonathan Davis z Korna i Serje z System Of A Down. Wspomaga ich ponadto Jason Newsted, basista Metalliki, który śpiewa w siedmiu utworach.

Reklama

Zmiennicy Jamesa Hetfielda przeszli już chrzest bojowy. Na koncercie w Atlancie Kid Rock wykonał "Sad But True", "Nothing Else Matters" i "Turn The Page" oraz skreczował w "Enter Sandmanie". W Kentucky - Larsowi, Jasonowi i Kirkowi towarzyszył na scenie Jonathan Davis, który zaśpiewał wielki przebój "One". Chwilę później dołączył do niego Kid Rock i panowie wspólnie wykonali przeróbkę utworu "Fortunate Son", z repertuaru grupy Creedence Clearwater Revival.

Tak właśnie wyglądają koncerty Metalliki do czasu powrotu do zdrowia Hetfielda. W oświadczeniu zamieszczonym na stronie zespół napisał: "Cóż możemy w tej chwili powiedzieć? Stało się i będziemy tak robić do chwili powrotu Jamesa. Metallica nie lubi odwoływać koncertów, bo wie, że fani na nią czekają. Wiele zespołów z pewnością tak by zrobiło, ale nie my".

WENN

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Metalliki | Down | Metallica | rock | Zmiennicy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje