Reklama

Zmarł basista Hendrixa

Noel Redding, gitarzysta basowy znany z grupy Jimi Hendrix Experience, zmarł w niedzielę, 11 maja, w swoim domu w Irlandii. Informację tę przekazał do mediów jego menedżer Ian Grant. Przyczyny zgonu nie są jeszcze znane. Noel Redding miał 57 lat.

Noel Redding dołączył do zespołu Jimiego Hendrixa w 1966 roku i zagrał na trzech albumach studyjnych: "Are You Experienced?", Axxis: Bold As Love" i "Electric Ladyland". Z Jimi Hendrix Experience przestał grać w 1969 roku.

Reklama

"Modlimy się za jego rodzinę i przyjaciół w tym trudnym momencie" - napisała w oświadczeniu firma Experience Hendrix, zajmująca się spuścizną po legendarnym gitarzyście.

Noel po zakończeniu współpracy z Hendrixem grał z zespołami Fat Mattress, Road i The Noel Redding Band. W ubiegłym roku ukazał się jego album "Live From Bunkr. Prague", zawierający nagrania koncertowe z klubu "Bunkr" w Pradze. Płytę wydała należąca do Iana Granta wytwórnia Track Records. Nie zabrakło na niej oczywiście kompozycji Hendrixa.

"Jestem wstrząśnięta wiadomością o śmierci mojego partnera. Noel był niesamowicie łagodnym człowiekiem. Był taki miły i szlachetny, był miły dla każdego" - napisała Deborah McNaughton, życiowa partnerka muzyka.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Jimi Hendrix Experience | zmarły | zmarła | hendrix | basista | Jimi Hendrix

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje