Reklama

Zielono na szczycie

Album "American Idiot" punkowej grupy Green Day zadebiutował na pierwszym miejscu notowania najlepiej sprzedających się płyt w Stanach Zjednoczonych. Poza tym w pierwszej dziesiątce pojawiły się jeszcze dwie nowości.

Jest to pierwszy w karierze numer 1. Green Day. Wydany w 2000 roku ich poprzedni album "Warning" osiągnął pozycję 4. Trio, mimo punkowej ideologii, nie broni się przed sukcesem komercyjnym. Od momentu swojego debiutu w 1989 roku, Green Day sprzedali 14 milionów płyt.

Reklama

Na 2. pozycję spadł Nelly z albumem "Suit". W zeszłym tygodniu ta płyta znajdowała się na pozycji 1. Druga z płyt rapera, zatytułowana "Sweat", spadła z pozycji 2. na 4.

Debiutujący w tym tygodniu na liście "Billboardu" album "Be Here" nowozelandzkiego piosenkarza country, Keitha Urbana, znalazł się na miejscu 3. Jego poprzednie wydawnictwo, płyta zatytułowana "Golden Road" z 2002 roku, znajduje się na liście już 103. tydzień z rzędu i awansowała z pozycji 67. na 54.

Album "Live Like You Were Dying" Tima McGrawa spadł w tym tygodniu z miejsca 3. na 5. O dwa oczka w dół listy zsunęła się płyta "Genius Loves Company" Raya Charlesa (z 4. na 6.).

Spadki zanotowały również składanka "NOW!16" (z 5. na 7.), "Autobiography" Ashley Simpson ( z 6. na 9.) i "Songs About Jane" Maroon5 (z 8. na 10.).

Ostatnią nowością w pierwszej dziesiątce jest płyta "The Type Of Thinking (Could Do Us In)" pochodzącego z Chicago rockowego tria Chevelle.

Ciara z piosenką "Goodies" ponownie utrzymała 1. pozycję na liście najpopularniejszych amerykańskich singli. Piosenkarka cały wrzesień spędziła na szczycie, będąc na nim już od pięciu tygodni.

Na 2. miejscu znalazł się duet Alicii Keys i Ushera. Singel "My Boo" awansował z pozycji 5. Zajął on miejsce "Lean Back" raperów z Terror Squad, którzy zsunęli się na 3. lokatę.

Nowy singel Destiny's Child, piosenka "Lose My Breath", awansowała do pierwszej dziesiątki (z 12. na 7. miejsce).

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje