Reklama

Reklama

"Żenująca i pełna pozerów". John Lydon miażdży Eurowizję, mimo że chce na nią jechać

John Lydon nieoczekiwanie ogłosił, że razem z Public Image Ltd chce pojechać na Eurowizję jako reprezentant Irlandii. Zespół zgłosił nawet piosenkę do wewnętrznych selekcji. Kilka dni później rockman nie zostawił suchej nitki na konkursie, na który chce jechać.

John Lydon nieoczekiwanie ogłosił, że razem z Public Image Ltd chce pojechać na Eurowizję jako reprezentant Irlandii. Zespół zgłosił nawet piosenkę do wewnętrznych selekcji. Kilka dni później rockman nie zostawił suchej nitki na konkursie, na który chce jechać.
John Lydon skrytykował konkurs Eurowizji, mimo że nigdy go nie oglądał /Amanda Edwards /Getty Images

Zespół Public Image Ltd zgłosił do konkursu piosenkę "Hawaii" (posłuchaj!), która według Lydona jest listem miłosnym do jego żony, która zmaga się z chorobą Alzheimera. Muzyk dodał też, że utwór jest "dedykowany wszystkim, którzy przechodzą przez ciężkie czasy w życiu. Jest także przesłaniem nadziei, że ostatecznie miłość zwycięży wszystko".

Reprezentant Irlandii w tegorocznym konkursie Eurowizji zostanie wyłoniony podczas telewizyjnego show w Dublinie 3 lutego. Konkurentami Public Image Ltd są odnoszący sukcesy zespół indie-popowy Wild Youth, oraz czwórka wykonawców dopiero zaczynających karierę - Adgy, Connolly, Leila Jane oraz K Muni & ND. O zwycięstwie zdecyduje zarówno profesjonalne jury, jak i telewidzowie.

Reklama

John Lydon bezlitosny dla Eurowizji. "Jestem nią zażenowany"

Zaledwie kilka dni po ogłoszeniu chęci wyjechania na Eurowizji, John Lydon udzielił wywiadu RTE Radio 1 i zaatakował imprezę, na którą chce jechać.

"To konkurs naprawdę okropnych piosenek. Cały jest dla mnie żenujący. Jestem autorem utworów, gram na żywo, a występy tam są dla mnie strasznie pozerskie" - komentował skandalista. Lydon dodał jednak, że nigdy w życiu nie oglądał Eurowizji.

"Dajemy szansę konkursowi wyrwania się ze sztywnej formy" - stwierdził Lydon, jednak dodał, że nie wie "jak się za to zabrać" i nie wie, czego będą oczekiwać od niego organizatorzy. "Pewnie będę musiał zrobić karaoke przy akompaniamencie podkładu" - dodał.

Na koniec wspomniał o swojej chorej żonie. "Gdy to zobaczy, to jej serce się roztopi, bez względu czy ma Alzheimera czy nie. To najbardziej satysfakcjonująca rzecz" - podsumował.

Kim jest John Lydon?

66-letni John Lydon, który w czasach Sex Pistols używał pseudonimu Johnny Rotten, urodził się w Londynie. To właśnie w stolicy Anglii powstał zarówno jego pierwszy zespół, jak i Public Image Ltd. Rodzice muzyka byli imigrantami z Irlandii, a on sam ma obywatelstwo brytyjskie i irlandzkie, a od 2013 r. także amerykańskie. Sam mówił, że uważa się przede wszystkim za Brytyjczyka.

Post-punkowy Public Image Ltd został założony przez Lydona krótko po rozpadzie Sex Pistols w 1978 r. Działał do roku 1992, a następnie został reaktywowany w 2009 r. Lydon jest jedynym członkiem grupy, który niezmiennie był w jej składzie. Oprócz niego zespół tworzą obecnie gitarzysta Lu Edmonds, basista Scott Firth i perkusista Bruce Smith.

Eurowizja 2023 w Liverpoolu

Tegoroczny finał konkursu Eurowizji odbędzie się 13 maja w Liverpoolu. Wielka Brytania jest gospodarzem w zastępstwie Ukrainy, która wygrała ubiegłoroczną edycję, ale z powodu rosyjskiej napaści przeprowadzenie konkursu na jej terytorium jest niemożliwe.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: John Lydon | Eurowizja 2023 | Public Image Limited

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy