Zbigniew Wodecki: Niedokończona płyta "Dobrze, że jesteś" (pierwsza rocznica śmierci)

"Ta płyta, zupełnie inna niż wcześniejsze, jest pewnego rodzaju prezentem Taty dla nas, naszym dla niego, ale też Jego niespodzianką dla publiczności" - tak Katarzyna Wodecka-Stubbs mówi o płycie "Dobrze, że jesteś", która ukazuje się dzień po pierwszej rocznicy śmierci Zbigniewa Wodeckiego.

Zbigniew Wodecki miał 67 lat
Zbigniew Wodecki miał 67 latAKPA

5 maja 2017 r. Zbigniew Wodecki przeszedł w Warszawie operację wszczepienia by-passów. Niespodziewanie 8 maja nad ranem doznał rozległego udaru mózgu.

"Mimo niezwykłej woli życia i starań lekarzy udar dokonał nieodwracalnych obrażeń. Odszedł od nas w dniu 22 maja w jednym z warszawskich szpitali. Żona i dzieci byli przy nim" - głosił komunikat na jego oficjalnej stronie.

Popularny wokalista i multiinstrumentalista miał 67 lat.

Przed śmiercią pracował nad kolejnym wydawnictwem. Niedokończony album "Dobrze, że jesteś" został przygotowany z pomocą jego przyjaciół.

Zbigniew Wodecki był 'królem życia' i takim zostanie - mówiła Magda Umer. Wokalista, kompozytor, multiinstrumentalista zmarł 22 maja 2017 r. w wieku 67 lat.
Zbigniew Wodecki
Zbigniew Wodecki
Zbigniew Wodecki
+11

"To ukłon w stronę mojego Taty, który był nie tylko wybitnym muzykiem i charyzmatycznym wykonawcą, ale też ciepłym i serdecznym człowiekiem. Materiał na ten album wybrał sam Tata, niewiele zmieniliśmy, ale piosenkom, których nie ukończył, daliśmy nowe życie i wspaniałe głosy. Sam Zbyszek oczywiście śpiewa i towarzyszy artystom" - mówi córka muzyka Katarzyna Wodecka-Stubbs.

W nagraniach udział wzięli m.in. Kayah, Kuba Badach, Sławek Uniatowski, Andrzej Lampert, Beata Przybytek i Junior Robinson.

"'Dobrze, że jesteś' to album zagrany w stu procentach na żywo, bez zbędnych edycji i poprawek, tak często spotykanych w dzisiejszych produkcjach. Kilka z utworów Tata zdążył zaśpiewać z tekstem. Pozostałe nagrał scatem, jako wstępne wersje dla tekściarzy. W takiej właśnie formie po części usłyszycie je Państwo na płycie" - dodaje Katarzyna Wodecka-Stubbs.

Do promocji wybrano utwór "Chwytaj dzień" (duet Zbigniewa Wodeckiego z Kayah) do tekstu Jacka Cygana.

"Nigdy nie pogodziliśmy się w Trójce z odejściem Zbigniewa Wodeckiego. Do dziś. I proszę - teraz jest nowa płyta i znów Pan Zbyszek jest z nami. Tak jak zawsze" - podkreśla Piotr Metz, kierownik redakcji muzycznej radiowej Trójki.

Zbigniew Wodecki z Edytą Górniak
Zbigniew Wodecki w programie "Taniec z gwiazdami"
Zbigniew Wodecki z Marylą ROdowicz
Zbigniew Wodecki
+11

Przypomnijmy, że w dniach 8-9 czerwca w Krakowie odbędzie się Wodecki Twist Festival. Impreza zgromadzi aż kilkuset wykonawców, którzy w ten sposób uhonorują Zbigniewa Wodeckiego.

"Dwudniowe muzyczne święto zgromadzi najwspanialsze polskie głosy i najwybitniejszych muzyków różnych gatunków" - zapowiada Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego.

Na scenie Wodecki Twist Festiwal pojawią się m.in. Kayah, Grzegorz Turnau, Halina Frąckowiak, Zdzisława Sośnicka, Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz, Hanna Banaszak, Beata Rybotycka, Ania Rusowicz, Ewa Uryga, Gaba Kulka, Kuba Badach, Andrzej Sikorowski, Jacek Wójcicki, Sławek Uniatowski, jazzowy pianista Leszek Możdżer, skrzypkowie Adam BałdychMariusz Patyra.

Zbigniew Wodecki o współpracy z Mitch & MitchINTERIA.PL

Oto szczegóły płyty "Dobrze, że jesteś":

1. "Dobrze, że słońce"
2. "Give it a moment"
3. "Na paluszkach"
4. "Tylko ty"
5. "Chwytaj dzień"
6. "Sobą być"
7. "Piosenka pierwszego olśnienia jazzem"
8. "Nie ma jak Bacharach"
9. "Wykidajło czas"
10. "Nad wszystko uśmiech twój"
11. "Kod dostępu"
12. "Nauczmy się żyć obok siebie"
13. "Good night love".

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas