Reklama

Yugoton znów najlepszy

Po krótkiej przerwie na szczyt listy najlepiej sprzedających się płyt w Polsce powróciła grupa Yugoton, która odebrała prowadzenie ścieżce dźwiękowej do filmu "W pustyni i w puszczy".

W porównaniu do poprzedniego notowania, w pierwszej dziesiątce nastąpiło wiele zmian. Największym zaskoczeniem jest chyba spory awans ostatnich wydawnictw grup Sepultura i Opeth.

Reklama

Żadne zmiany nie zaszły w zeszłym tygodniu na miejscach od trzeciego do piątego. Swoje pozycje sprzed tygodnia utrzymały płyty "Golec uOrkiestra 2", "No Angel" Dido i "Reptile" Erica Claptona. Na miejsce szóste z siódmego awansowała grupa El Dupa z albumem "A Pudle?", zamieniając się miejscami z Ryszardem Rynkowskim i jego "Darami losu" (miejsce siódme). Na pozycji ósmej znalazła się płyta z muzyką do filmu "Gladiator".

Z kolei najnowszy album Sepultury wskoczył na miejsce dziewiąte aż z 22., a płyta "Blackwater Park" formacji Opeth znalazła się na miejscu dziesiątym, awansując aż o szesnaście pozycji!

W pierwszej dwudziestce znalazły się dwie nowości - płyty "Mutter" grupy Rammstein i "No More Shall We Part" Nicka Cave'a. Ponadto na liście 50 najlepiej sprzedających się płyt w Polsce zadebiutowały także albumy: "W związku z samotnością" zespołu Łzy, "Minuty" hiphopowej formacji Stare Miasto i "Polepione dźwięki" Fisza.

Jeśli chodzi o zestawienie najlepiej sprzedających się składanek, to pierwsza trójka pozostała bez zmian. Nadal przewodzi jej płyta "Pozytywne wibracje 4", a za nią uplasowały się "Hop Bęc vol.14" i "Popcorn 100% 2".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: najlepszy | W pustyni i w puszczy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje