Reklama

X-Press-2: To jest płyta house

X Press 2 to angielskie trio, które na początku lat 90. założyli DJ-e Rocky, Diesel i Ashley Beedle. I choć mają na swoim koncie kilka przebojów to jednak największy sukces przyniósł im promujący w 2002 roku płytę "Muzikizum" singel "Lazy", w którym gościnnie zaśpiewał David Byrne, niegdyś lider i wokalista amerykańskiej grupy Talking Heads. Cała płyta, co może zaskoczyć wiele osób, zdecydowanie różni się od singla.

DJ-e Rocky, Diesel i Ashley Beedle są już znani z takich przebojów jak "Muzik X-Press" czy "London X-Press". Teraz powrócili z singlem "Lazy", który jako pierwszy promuje ich nowy album "Muzikizum". Materiał na niej zawarty odbiega jednak od stylu w jakim utrzymana jest ta piosenka.

Reklama

"To jest płyta house. Nie da się ukryć, że o to właśnie chodzi w X-Press 2. Ale jest bardzo różnorodna, znajdują się na niej utwory z wokalem, techno, tribal, progressive - cała gama odmian muzyki house z ostatniej dekady. Jesteśmy bardzo zadowoleni z jej ostatecznego wyglądu - jest bardzo organiczna. Nie pracowaliśmy pod żadnymi naciskami ze strony wytwórni, mogliśmy poświęcić jej tyle czasu, ile chcieliśmy. No i udziela się na niej parę osób z dość zamierzchłych czasów. Utwór "I Want You Back" wykonuje Dieter Meier, wokalista słynnego szwajcarskiego zespołu Yello, w innym wystąpił Steve Edwards, który udzielał się w takich projektach, jak Cassius czy Fila Brazilla. Cieszę się, że udało się nam go namówić na współpracę" - powiedzieli członkowie X-Press-2.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: X-Press-2 | wokalista | Dr House | David Byrne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje