Reklama

Wyrzucona z pracy za Deftones

Dziennikarka pracująca w gazecie "The Monitor", wydawanej w jednym z miast w stanie Texas, w USA, została zwolniona z pracy po tym, jak zamieściła w niej zdjęcie Chino Moreno, wokalisty grupy Deftones, ubranego w bluzę z napisem "Fuct".

Nora Garza, która w dziele poświęconym rozrywce zapraszała fanów na koncert grupy organizowany z okazji święta Halloween, powiedziała, że jej szefowie uznali zdjęcie za obsceniczne i obraźliwe wobec czytelników.

Reklama

Moreno, gdy dowiedział się o całym zajściu, stwierdził: "Cholera, przecież to tylko wyraz 'fuct'. Po pierwsze - to na pewno nie jest żaden obsceniczny wyraz, a po drugie to wszystko jest żałosne. Gdyby goście poszli do szkoły, dowiedzieliby się, że taki wyraz nie istnieje, coś jest pomylone. Smutne jest to, że kiedy otwieramy gazety, od razu witają nas zdjęcia zabitych na wojnie, zamordowanych przez bandytów i tym się nikt nie przejmuje. Robi się jednak aferę z powodu zdjęcia faceta w bluzie z wyrazem, który nic w sumie nie znaczy".

Bluza, którą miał na sobie Moreno, została uszyta przez firmę, która nazywa się Fuct. Sam artysta twierdzi, ze jej ubrania nosi od lat. W podobnym stroju wystąpił swego czasu Zak De la Rocha w teledysku do piosenki "Bullet in the Head" zespołu Rage Against The Machine.

Zwolniona dziennikarka twierdzi, że wykorzystała zdjęcie, ponieważ miało odpowiedni rozmiar, a poza tym jest oficjalnym materiałem promocyjnym wytwórni Maverick. Potraktowała je jako zwykłe zdjęcie artysty, w bluzie z napisem reklamującym producenta odzieży. "Nie używam obscenicznego języka, dlatego nigdy nie przyszło mi na myślę, że ten wyraz może kogoś oburzyć" - dodała Garza.

Sonic Net

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Deftones | dziennikarze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje