Reklama

Reklama

Wygraj komiks o Cobainie!

"Godspeed" to komiksowo przedstawiona historia jednej z najważniejszych osób w historii muzyki - Kurta Cobaina, lidera Nirvany. Teraz możesz wygrać to wydawnictwo w konkursie portalu INTERIA.PL!

Autorami "Godspeed" są Barnaby Legg i Jim McCarthy, którzy stworzyli scenariusz opowieści o Cobainie. Ich wizje życia lidera Nirvany przedstawił w obrazach Flameboy.

"Godspeed" to jedyna tego typu opowieść graficzna na motywach życia jednej z najważniejszych postaci w historii muzyki. Komiks pokazuje idylliczne dzieciństwo, rozedrganą młodość i ponurą drogę pogłębiającego się rozpadu osobowości zakończoną tragicznym końcem chłopca z amerykańskiej prowincji, który nie udźwignął ciężaru sprzedaży własnej wściekłości.

Reklama

Nie jest to jedyne wydawnictwo poświęcone Cobainowi w 2004 roku. Przypomnijmy, że w dziesięć lat po śmierci lidera Nirvany, ukazał się box "With The Lights Out", na którym znalazło się 68 wcześniej niepublikowanych nagrań grupy. Wydawnictwo miało ukazać się wcześniej, jednak ze względu na prawne przepychanki między wdową po Cobainie, Courtney Love, a pozostałymi członkami Nirvany, zestaw ukazał się dopiero pod koniec listopada.

W tym roku zakończyły się również zdjęcia do obrazu "Last Days", którego reżyserem jest Gus Van Sant. Film, na co wskazuje sam tytuł, będzie pokazywał ostatnie dni życia Cobaina.

To temat wciąż pełen tajemnic i nawet 10 lat po tragicznej śmierci artysty wciąż nie wiadomo, co tak naprawdę wydarzyło się tego feralnego dnia. Obraz wejdzie na ekrany w 2005 roku.

Muzyki Nirvany można nie lubić. Może irytować kult Cobaina, który owładnął masą nastolatków we flanelowych koszulach i potarganych dżinsach. Trzeba jednak oddać Nirvanie, że dzięki jej piosenkom muzyka na początku lat 90. odżyła.

Do łask znowu powróciły hałaśliwe gitary i szczerość przekazu. I od tamtego czasu, a minęło już ponad 10 lat, nikomu nie udało się dokonać takiego przełomu.

- Ja mam nadzieję, że pojawi się nowa Nirvana i rozpieprzy ten cały marketingowy rynek. Bo dla mnie to wszystko jest marketingiem - opisał kondycję dzisiejszej sceny muzycznej w wywiadzie dla INTERIA.PL Przemek Myszor z Myslovitz.

Ciekawe tylko, jak długo przyjdzie nam jeszcze czekać?

Jeżeli chcesz wziąć udział w konkursie INTERIA.PL i wygrać "Godspeed", kliknij tutaj!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nirvana | Nirvany | wydawnictwo | komiks

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy