Reklama

Wrath i "Wiking"

W pierwszych dniach września światło dzienne ujrzało nowe wydawnictwo, pochodzącego z RPA blackmetalowego projektu Wrath. Debiutancki album zatytułowany "Viking" wydała niemiecka Einheit Productions. Wrath jest jednoosobowym przedsięwzięciem Nazgula (wszystkie instrumenty / wokal), muzyka mieszkającego w Cape Town.

Muzyka, jak znalazła się na płycie "Viking" adresowana jest przede wszystkim do zwolenników surowego black metalu, w stylu Burzum i starego Bathory.

Reklama

"Każdej nocy, aż do wczesnych godzin porannych, Nazgul otaczał się świecami i pogańską literaturą, aby przywołać jeszcze większą inspirację, potrzebną mu do stworzenia pierwszej dużej debiutanckiej płyty" - w przerażająco nawiedzono-humorystycznej formie informuje nas oficjalna strona Wrath.

"Nawet gigantyczne białe znaki, które Nazgul wymalował na swych czarnych ścianach, nie wystarczały, aby muzyk poczuł się prawdziwy wobec siebie i swojej muzyki, co skłoniło go do udania się do swojej niemieckiej ojczyzny, celem nagrania debiutu" - czytamy dalej, przecierając oczy.

Z biografii Wrath dowiadujemy się również, że niemal od razu po przyjeździe do ojczyzny, Nazgul poczuł bliski związek ze swoim przodkami, co tak głęboko dotknęło go po raz pierwszy w życiu. W tej właśnie atmosferze zaczął pracować nad "prawdziwym germańskim blackmetalowym albumem".

Zdaniem Nazgula, tworzona przez niego muzyka ma "przywoływać w słuchaczu obrazy czasów sprzed tysiąca lat, czasów wielkiego honoru i chwalebnych bitew".

Poza albumem "Viking", Wrath ma na swoim koncie dwie EP-ki: "Savage Beauty" (2004) i "BloodStorm" (2005).

Oto program płyty "Viking":

1. "Pagan Hordes"
2. "Viking"
3. "No Mercy"
4. "Spirits Of Darkness"
5. "Beasts Of The Dark Woods"
6. "Grey Skies"
7. "The Forgotten Forest"
8. "Visions Of Time"
9. "Moonlit Forest Path"
10. "Germanic Tribes"
11. "Dreams Of A Return"
12. "Whispers From The Ancients"
13. "March Of The Valkyrie".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: muzyka. | światło dzienne | Kapsztad | Viking | muzyka | Wiking | Wrath

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje