Witold Paszt nie mógł opanować łez. Poruszająca historia "Zabiorę cię Magdaleno"

Piosenka "Zabiorę cię Magdaleno" w finale "The Voice Senior" doprowadziła do łez Witolda Paszta. Legendarny wokalista grupy VOX zmarł 18 lutego 2022 r., niespełna dwa tygodnie po emisji ostatniego odcinka show TVP.

Zapłakany Witold Paszt
Zapłakany Witold Paszt

Utwór "Zabiorę cię, Magdaleno" grupy VOX powstał w 1984 roku - autorką tekstu jest Magda Wojtaszewska, muzykę skomponował Ryszard Rynkowski, który z zespołem rozstał się w 1987 r.

Witold Paszt był współzałożycielem wokalnej formacji i jedynym muzykiem występującym przez cały okres działalności grupy (1978-2022).

Łzy Witolda Paszta w "The Voice Senior"TVP

W finałowym odcinku trzeciej serii "The Voice Senior" podopieczni Paszta: Krzysztof Prusik i kwarter Lepiej Późno Niż Wcale zaśpiewali właśnie wspomniany przebój "Zabiorę Cię Magdaleno".

Wzruszony Witold Paszt nie krył łez wzruszenia, które wywołał połączony występ finalistów. Ostatecznie zwycięzcą całego programu został Krzysztof Prusik.

Wokalista i trener show TVP zmarł 18 lutego 2022 r. w wieku 68 lat. Zmagał się z poważnymi komplikacjami po COVID-19 (to choroba sprawiła, że był nieobecny podczas ogłaszania na żywo wyników "The Voice Senior").

Witold Paszt
Witold Paszt
Witold Paszt
Witold Paszt
+8

Czytaj także:

INTERIA.PL
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd na stronie?
Dołącz do nas