Reklama

Wielka Brytania: Spodziewany brak zmiany

Na Wyspach Brytyjskich sensacji nie było - "Hung Up" Madonny drugi tydzień z rzędu znajduje się na szczycie brytyjskiej listy przebojów. A zgodnie z zapowiedziami na pierwszym miejscu listy bestsellerów płytowych zadebiutował najnowszy album amerykańskiej wokalistki "Confessions On A Dance Floor", dając Madonnie trzeci w jej karierze dublet.

Dwa poprzednie wydarzyły się jeszcze w latach 80. Działo się tak w przypadku piosenki "Papa Don't Preach" i albumy "True Blue" (1986) oraz przeboju "Like A Prayer" i płyty o tym samym tytule (1989).

Reklama

Niespodzianką na liście na pewno jest pozycja boysbandu Westlife i singla "You Raise Me Up", który pomimo wielu przebojowych nowości wciąż jest na 2.

Najwyższej debiutującym w tym tygodniu utworem jest "My Humps" amerykańskiej grupy Black Eyed Peas. To już trzeci tegoroczny singel zespołu Fergie i Taboo, który trafił do pierwszej trójki brytyjskiego zestawienia.

Oczko niżej znalazł się utwór "Biology" Girls Aloud (na 4.), drugi singel pilotujący trzecią płytę wokalistek. To zarazem dziesiąta singlowa propozycja dziewczyn, która trafiła do pierwszej dziesiątki brytyjskiego zestawienia przebojów.

"Switch It On" to tytuł nowego singla Willa Younga (5.). Brytyjski wokalista zapewne nie jest zachwycony pozycją piosenki na liście - ta jest najniższa w jego karierze.

Pozycja 6. w tym tygodniu należy do zespołu Liberty X i singla "A Night To Remember" (nowość).

Znany z boysbandu Blue Simon Webb z utworem "No Worries" zaliczył w tym tygodniu spadek z 4. na 7.

The Darkness w dwa lata po sukcesie debiutanckiej płyty "Permission To Land" (2003) powracają singlem "One Way Ticket" (na 8.), zamykając usta wszystkim dziennikarzom zwiastującym koniec zespołu.

Arctic Monkeys z piosenką "A Bet You Look Good On The Dance Floor" spadli z 5. na 9.

Zilustrowany świetnym teledyskiem, co już w przypadku The White Stripes stało się tradycją, singel "The Denial Twist" zadebiutował na pozycji 10., stając się czwartym przebojem Jacka i Meg White'ów, który trafił do "Top Ten".

Jak wspominaliśmy na wstępie, "Confessions On A Dance Floor" Madonny znalazł się na szczycie listy bestsellerów płytowych w Wielkiej Brytanii.

Oczko niżej zadebiutowała kompilacja największych przebojów nieistniejącego boysbandu Take That "Never Forget - The Ultimate Collection" (na 2.). Przy okazji premiery składanki członkowie zespołu wyruszyli w trasę promocyjną i zagrali nawet jeden koncert. Niestety dla fanów w przedsięwzięciu nie brał udziału Robbie Williams, który święcąc solowe sukcesy, nie jest zainteresowany współpracą z byłymi kolegami.

W pierwszej piątce znalazły się jeszcze "Face To Face" Westlife (z 2. na 3.), Robbie Williams z "Intensive Care" (wciąż na 4.) oraz Il Divo z "Ancora" (z 1. na 5.).

Z innych nowości należy wspomnieć o nowych albumach uhonorowanych na MTV EMA Green Day (koncertowa płyta "Bullet The Bible" na 6.) i opisywanych w każdym brytyjskim brukowcu Babyshambles Pete'a Doherty'ego (debiutancki album "Down In Albion" na 10.).

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: dance | Wielka Brytania

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje