Reklama

Reklama

Waveaid: Australijska pomoc

Nie ustaje akcja pomocy dla ofiar tragicznego trzęsienia ziemi i tsunami, które pod koniec grudnia dotknęło kraje południowo-wschodniej Azji. Pomagają także muzycy, którzy organizują charytatywne koncerty i inne podobne akcje. Jeden z takich występów odbędzie się 28 stycznia w australijskim Sydney w "Sydney Cricket Ground". Pod szyldem Waveaid, na wzór słynnego Live Aid, zagrają m.in. zreformowane na tą okoliczność grupy Midnight Oil i Silverchair oraz Nick Cave.

Grupa Silverchair oficjalnie nie zakończyła działalności, jednak od 2003 roku nie występowała. Cicho było także o ewentualnych nowych nagraniach tego zespołu. Teraz pojawi się wśród gwiazd ośmiogodzinnego koncertu.

Z kolei australijscy rockmani z Midnight Oil zakończyli działalność w 2002 roku, po tym jak lider tej grupy Peter Garrett postanowił zająć się polityką. W październiku ubiegłego roku wygrał wybory i od tego czasu zasiada w australijskim parlamencie.

Reklama

Garrett, znany z zaangażowania w sprawy publiczne, chętnie zgodził się na udział w koncercie, z którego zyski zostaną przekazane potrzebującym za sprawą m.in. Czerwonego Krzyża i innych organizacji zajmujących się pomocą ofiarom kataklizmu.

"Jesteśmy mocno zmotywowani, by dołączyć do innych australijskich wykonawców. To oczywiste dla każdego, że jest to taki moment w którym trzeba się włączyć do pomocy ludziom, którzy walczą o przetrwanie na skutek tego wstrząsającego kataklizmu" - powiedział Peter Garrett.

"Midnight Oil ma nadzieję, że fani przyjdą i sprawią, że Waveaid okaże się ogromnym sukcesem" - dodał muzyk.

Na scenie pojawią się także Powderfinger, John Butler Trio, The Waifs, Missy Higgins, Powderfinger, Kasey Chambers, The Finn Brothers, Pete Murray i supergrupa złożona z australijskich gwiazd, która zagra pod szyldem The Wrights (m.in. muzycy Jet, The Living End, Grinspoon, Powderfinger, Spiderbait, You Am I, Dallas Crane).

Uczestnicy koncertu, a także promotorzy i menedżerowie zaangażowani w Waveaid będą pracować za darmo lub po kosztach.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Midnight Oil | muzycy | sydney

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje