Reklama

Video: Obrona przed głupotą ("Jestem zerem")

"To mój mechanizm obronny" - tak Wojtek Łuszczykiewicz z grupy Video komentuje swój najnowszy utwór "Jestem zerem".

"To mój mechanizm obronny" - tak Wojtek Łuszczykiewicz z grupy Video komentuje swój najnowszy utwór "Jestem zerem".
Wojtek Łuszczykiewicz (Video) przestrzega przed "afirmacją głupoty" /AKPA

"Zauważyłem, że żyjemy w czasach, w których afirmacja głupoty osiągnęła już tak absurdalny poziom... Wydaje mi się, że to będzie sport olimpijski" - mówi w "Dzień dobry TVN" Wojtek Łuszczykiewicz.

Wokalista zwrócił uwagę, że dotyczy to nie tylko świata polityki, ale także wielu innych dziedzin życia.

"Najbardziej boli nie głupota, ale ten absolutny stan samozadowolenia, afirmacja głupoty. (...) Mam takie wrażenie, że często jest tak, że warto być takim wioskowym głupkiem, który biega bez majtek w garnku na głowie, i cieszy się waląc w bębenek, że ludzie przyszli to zobaczyć. Szkoda, bo dużo dzieciaków i młodych ludzi myśli, że to jest fajne - samo zwrócenie na siebie uwagi, a nie to, z jakiego powodu na siebie uwagę zwracasz" - zauważa Wojtek Łuszczykiewicz.

Reklama

Teledysk "Jestem zerem" zespołu Video to nawiązanie do czasów, kiedy istniał jeszcze program "Luz". Czasów, kiedy próba zespołu, teledysk i koncert nie różniły się prawie niczym - a zwłaszcza budżetem. W tekście nagrania wokalista cytuje prawdziwe wypowiedzi polityków.

"Jednocześnie 'Jestem zerem' to satyra na samego siebie. Bo śmiejąc się z wad i rzeczy, których nie cierpimy u innych, wyśmiewamy najczęściej słabości, których tak naprawdę nie znosimy w sobie" - dodaje.

Sprawdź tekst "Jestem zerem" w serwisie Teksciory.pl!

Autorami piosenki "Jestem zerem" są Marek Kisieliński (muzyka) oraz Wojtek Łuszczykiewicz, Paweł Stępień i Piotr Kowalewski (tekst).

Działający od 2007 roku zespół wydał trzy płyty - "Video gra" (2008), "Nie obchodzi nas rock" (2011) oraz "Doskonale wszystko jedno" z września tego roku. Sporą popularność zdobyły piosenki "Bella", "Idę na plażę", "Papieros", "Szminki róż" i "Fantastyczny lot".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: video | Wojtek Łuszczykiewicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy