Reklama

USA: Zamiana miejsc

Po tygodniu panowania na amerykańskiej liście bestsellerów płytowych albumu Mary J. Blige "The Breakthrough", na szczyt zestawienia powrócił Jamie Foxx z "Unpredictable".

Jak donosi firma Nielsen SoundScan, która zajmuje się obliczaniem liczby sprzedanych płyt w Stanach Zjednoczonych, Foxx wyprzedził popularną wokalistkę jedynie o 2500 egzemplarzy, co jak na rynek amerykański jest bardzo nikłą różnicą.

Reklama

Również pozycje 3. i 4. zamieniły się pozycjami. Oczko do góry awansowała kompilacja "Curtain Call: The Hits" Eminema (z 4. na 3.), a jej zeszłotygodniowe miejsce zajęła Carrie Underwood z "Some Hearts".

Zestaw "The Legend of Johnny Cash" wykonał skok aż o pięć pozycji (z 10. na 5.). Co ciekawe, to najlepsze osiągnięcie albumu autorstwa nieżyjącego artysty na liście "Billboardu" od czasów płyty "Johnny Cash at San Quentin" z 1969 roku, która dotarła do pozycji 1.

Nickelback z "All the Right Reasons" awansowali z 7. na 6., a debiut Chrisa Browna z 8. na 7.

Pośmiertny album Notoriousa B.I.G. "Duets: The Final Chapter" spadł na 8. (tydzień temu na 5.).

Szalenie popularny na Wyspach Brytyjskich James Blunt z płytą "Back To Bedlam" (ponad 2 miliony sprzedanych egzemplarzy) po 16. tygodniach na liście "Billboardu" awansował wreszcie do pierwszej dziesiątki (z 13. na 9.).

"Top Ten" zamyka "The Emancipation of Mimi" Mariah carey (spadek z 6.).

Na 1. miejsce zestawienia najpopularniejszych piosenek "Billboard Hot 100" awansowała w tym tygodniu Beyonce z nowym przebojem "Check on It", w którym gościnnie udziela się raper Slim Thug.

Po dwóch tygodniach na szczycie Nelly z "Grillz" spadł na miejsce 2.

Wciąż na 3. znajduje się Chris Brown z "Run It!".

Aż o 6 oczek awansowała Mary J. Blige z piosenką "Be Without You" (z 10. na 4.).

Pierwszą piątkę zamykają Pussycat Dolls z "Stickwitu".

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: USA | miejsc

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje