Reklama

Reklama

USA: Ofensywa nowości

W mijającym tygodniu półki sklepów muzycznych zapełniły się premierowymi wydawnictwami. Było ich tak sporo, że nawet bestsellerowej wydawałoby się kompilacji singli U2 "18" nie udało się trafić do pierwszej dziesiątki notowania "Billboardu", choć składankę zakupiło ponad 134 tysiące osób. Wyścig o miano najpopularniejszego albumu po Święcie Dziękczynienia wygrał raper Jay-Z z "Kingdom Come".

Nowojorski hiphopowiec powrócił z kilkuletniej "emerytury" w imponującym stylu - "Kingdom Come", pomimo krytycznych opinii w prasie muzycznej, zakupiło aż 680 tysięcy osób.

Album stał się także dziewiątym Numerem Jeden Jay'a-Z na "Billboard 200". Tym samym raper zrównał się z The Rolling Stones, a więcej razy na szczycie byli tylko Elvis Presley (10-krotnie) i oczywiście The Beatles (aż 19-krotnie).

Chris Daughtry, finalista piątej edycji "American Idol" zadebiutował na pozycji 2. Płytę "Daughtry" zakupiło 304 tysiące fanów.

Reklama

3. pozycję utrzymała kompilacja "NOW 23", której sprzedaż w mijającym tygodniu wzrosła o 50 procent.

"Love", album zawierający nowe wersje piosenek The Beatles w aranżacjach sir George'a Martina, zwanego "piątym Beatlesem", i jego syna Gilesa, debiutuje na 4.

Nowy album Snoop Dogga "Tha Blue Carpet Treatment" znalazł się na 5., będąc dziewiątym z rzędu wydawnictwem kalifornijskiego rapera, które trafiło do "Top Ten".

Inny hiphopowiec Akon, który w zeszłym tygodniu zadebiutował na pozycji 2. z albumem "Konvicted", spadł na 8. Przypominamy, że płyta została objęta patronatem medialnym INTERIA.PL. Możecie ją wygrać tutaj!

Beyonce z "B'Day" powróciła w zeszłym tygodniu do pierwszej dziesiątki, a dobra pasa wokalistki trwa. Tym razem jej drugi solowy album awansował z 9. na 6., zaliczając ponad 150-procentowy wzrost sprzedaży.

Ścieżka dźwiękowa do serialu "Hannah Montana" spadła z 5. na 7.

"Pac's Life" , kolejne pośmiertne wydawnictwo rapera Tupaca Shakura, debiutuje na 9. To już 14. płyta wykonawcy, która trafiła na listę "Billboard 200" od czasów morderstwa artysty w 1996 roku.

Wspomniana kompilacja "U218: Singles" znalazła się na miejscu 12. Przypominamy, że ten album możecie kupić już za 29 złotych w ramach akcji "Zagraniczne płyty - polska cena".

Akon powetował sobie spadek na liście płyt sukcesem w zestawieniu singli - jego duet ze Snoop Doggiem "I Wanna Love You" po raz drugi z rzędu znalazł się na szczycie. Jego druga piosenka - "Smack That z Eminemem - zamieniła się miejscami z "Irreplaceable" Beyonce (z 2. na 3.).

4. pozycję utrzymał Justin Timberlake z "My Life", w której wspomaga go raper T.I. Oczko niżej znalazła się "How To Save A Life" The Fray.

Do czołówki przebojem wdarła się Gwen Stefani z singlem "Wind It Up" (z 25. na 7.), który zapowiada płytę "The Great Escape". Album, który ukaże się w poniedziałek, 4 grudnia, swoim patronatem objął portal INTERIA.PL.

Billboard
Dowiedz się więcej na temat: U2 | Akon | raper | nowości | ofensywa | USA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy