Reklama

Urodziny Springsteena

W czwartek, 23 września, 55. urodziny obchodzi Bruce Springsteen. Słynny amerykański rockman na początku listopada wyda na DVD płytę "In Concert: MTV Plugged", a miesiąc wcześniej zagra w Stanach na trasie "Vote For Change".

Muzyk, urodzony w 1949 roku w miejscowości Freehold w stanie New Jersey, to od lat jedna z największych gwiazd rocka na świecie. Twórczość Bruce'a Springsteena jest przykładem niezłomnej wiary, że muzyka rockowa może zmieniać świat.

Reklama

Dla wielu Amerykanów, "Boss" stał się ważnym uczestnikiem debaty na temat współczesnej Ameryki i świata. Jednocześnie dla swoich fanów był, jest i pozostanie normalnym chłopakiem z New Jersey, niemal kumplem z podwórka, który szczerze jak mało kto śpiewa o miłości i życiu.

W październiku wraz z wieloma innymi artystami "Boss" weźmie udział w trasie "Vote For Change", której celem jest uniemożliwienie ponownego wyboru George'a W. Busha na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Razem ze Springsteenem i jego The E Street Band wystąpią R.E.M., Bright Eyes i John Fogerty.

"Myślę, że nie mógłbym napisać muzyki, którą napisałem, być na scenie i śpiewać o rzeczach, o których śpiewam przez ponad dwadzieścia pięć lat i teraz nie wziąć udziału w tych właśnie wyborach" - tak Springsteen uzasadniał swój akces do "Vote For Change".

Tymczasem na początku listopada w Stanach ukaże się na DVD płyta "In Concert: MTV Plugged", nagrana w 1992 roku, a wydana rok później. To ostatnia z pozycji Springsteena, która dotychczas nie była dostępna na DVD. Jak na razie nie jest znana data polskiej premiery tego wydawnictwa.

Edycja DVD będzie miała taką samą zawartość jak wersja LaserDisc. Będzie to więc najdłuższa wersja tego występu składająca się z 19 utworów. Złoży się na nią 16 kawałków znanych z przekazu MTV, dwa dodatkowe utwory ("Living Proof" oraz "If I Should Fall Behind"), o które była wzbogacona wersja VHS oraz "Roll of the Dice" (pochodzący z wydawnictwa w wersji LaserDisc).

Oficjalny polski fan club Bruce'a Springsteena

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Bruce Springsteen | urodziny | MTV | DVD

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama