Reklama

Urodziny Jerry'ego Lee Lewisa

Jerry Lee Lewis, słynny amerykański rockman, obchodzić będzie w sobotę, 29 września, swe 65. urodziny. Impreza z tej okazji odbędzie się w najbliższy weekend, podczas uroczystego zebrania członków fan klubu wspaniałego pianisty i wokalisty na jego ranczo w Nesbit, w stanie Mississippi i w hotelu Holiday Inn w Memphis.

W tym roku zebranie członków fan klubu zbiegło się w czasie z datą urodzin Lewisa. Wielbicieli jego twórczości czeka z tego tytułu wiele niespodzianek, między innymi występ jubilata i losowanie nagród. Każdy posiadacz biletu otrzyma pamiątkę z autografem muzyka.

Reklama

Z pewnością nie zabraknie specjalnych gości, ale na razie nie znamy ich nazwisk. Można oczekiwać zaskakujących duetów wokalnych z jubilatem.

Wielka kariera Jerry'ego Lee Lewisa rozpoczęła się pod koniec lat 50. Wówczas wylansował kilka wielkich hitów, jak "Great Balls Of Fire" czy "Whole Lotta Shakin'", które skutecznie rywalizowały na listach przebojów z dokonaniami Chucka Berry'ego i Elvisa Presleya. Spadek popularności artysta zanotował na początku lat 60., kiedy to podczas wizyty na Wyspach Brytyjskich wyszło na jaw, że jego małżonka ma zaledwie 14 lat. Dawnej pozycji w muzycznym biznesie Jerry Lee już nigdy nie odzyskał, ale pozostał postacią legendarną i inspiracją dla wielu twórców.

Artysta doczekał się filmu fabularnego "Great Balls Of Fire", dla którego kanwą była jego kariera. W postać Lewisa znakomicie wcielił się w nim Dennis Quaid.

WENN

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: urodziny | Lewis | Jerry Lee Lewis

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje