Reklama

U2: W Europie latem

Dopiero w najbliższy poniedziałek, 24 stycznia, grupa U2 oficjalnie poinformuje o miejscach i datach koncertów w ramach zbliżającej się trasy "The Vertigo Tour". Tournee, nazwane od tytułu pierwszego singla z płyty "How To Dismantle an Atomic Bomb", rozpocznie się ostatecznie 28 marca w San Diego, w Stanach Zjednoczonych. Nadal nie ma oficjalnego potwierdzenia występu grupy w Polsce.

Pierwsza cześć trasy po Stanach Zjednoczonych, podczas której koncerty U2 otwierać będzie grupa Kings Of Leon, potrwa około 2 miesięcy i zakończy się pod koniec maja w Bostonie. Później irlandzka grupa przeniesie się do Europy, gdzie pierwszy koncert zagra 10 czerwca w Brukseli.

Reklama

Na naszym kontynencie U2 dadzą ok. 30 występów, w tym najprawdopodobniej 7 lipca w Chorzowie.

W połowie sierpnia Irlandczycy znów przeniosą się za Ocean i zagrają kolejnych 30 koncertów w Ameryce. Bilety na amerykańskie koncerty kosztować będą od 50 do 165 dolarów.

Są one wyższe niż podczas poprzedniej trasy "Elevation Tour" (wtedy cena wejściówek wynosiła od 45 do 135 dolarów).

Analitycy już zawyrokowali, że "The Vertigo Tour" U2 będzie najbardziej kasową trasą koncertową w 2005 roku. Przyniesie ona dochód w wysokości 225-250 milionów dolarów, za 110 koncertów.

Bardzo prawdopodobne, że niektóre koncerty będzie można cyfrowo skopiować. Według słów menedżera U2, Paula McGuinnessa, zespół dopracowuje techniczne szczegóły przedsięwzięcia.

Być może trasę udokumentuje także specjalne DVD.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: europ | koncerty | tour | trasy | U2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama