Reklama

U2: Płyta już w Sieci

Plaga internetowych piratów dosięga kolejnych artystów. Ostatnio Eminem i Destiny's Child przyspieszyli daty wydania swoich albumów, ponieważ jeszcze przed premierą w całości trafiły one do Sieci. W podobnej sytuacji znalazła się również grupa U2, choć jeszcze nie wiadomo, czy data premiery jej nowej płyty "How To Dismantle An Atomic Bomb" zostanie przełożona.

Nowe nagrania U2 trafiły do Sieci w ostatnich dniach, a więc na nieco ponad dwa tygodnie przed ich oficjalną premierą.

Reklama

Muzycy próbowali wcześniej stosować wszelkie środki bezpieczeństwa, by nie doszło do "wycieku" materiału. Jednak w połowie lipca, podczas sesji fotograficznej w Nicei, okazało się, że ktoś ukradł płytę z przygotowywanymi utworami.

Po kradzieży Bono z kolegami zapowiadał, że jeśli materiał znajdzie się w Internecie, to zdecyduje się przyspieszyć premierę.

"Jeżeli płyta pojawi się w tym tygodniu w Internecie, jesteśmy gotowi zareagować natychmiast. Umieścimy utwory na stronach serwisu iTunes i przygotujemy trudne do zdobycia wersje przeznaczone dla sklepów płytowych" - powiedział Bono po lipcowej kradzieży.

Jednak od tego czasu do zespołu nie docierały informacje na ten temat i wydawało się, że nowe nagrania nie pojawią się w Sieci. Stało się jednak inaczej.

Jeszcze nie wiadomo, jak teraz zareaguje grupa. Rzecznik U2 nie wyjaśnił, czy płyta trafi do sklepów przed planowaną na 22 listopada premierą.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: nagrania | Nie wiadomo | U2 | W Sieci

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje