Reklama

U2: Nowy album w tym roku?

Członkowie irlandzkiej grupy U2 poinformowali niedawno swych wielbicieli, że nie mają zamiaru - pomimo wcześniejszych planów - wyruszać w tym roku w żadną trasę koncertową. Znany jest już powód tej nieco zaskakującej decyzji. Muzycy pracują obecnie nad nowym albumem, który w sklepach najprawdopodobniej znajdzie się jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

Jeszcze kilka tygodni temu mówiło się, że U2 wyruszą we wspólną trasę koncertową z Oasis, jednak - jak twierdzi rzecznik zespołu - wszystko skończyło się na etapie snucia planów. W drugim tygodniu marca na oficjalnej stronie grupy pojawił się komunikat mówiący, że zespół nie przewiduje na lato żadnych koncertów.

Reklama

Zrodziło to liczne spekulacje, że U2 chcą zakończyć działalność. Jednak jak się okazuje, muzycy postanowili skupić się obecnie na pracy nad swoim nowym albumem. Według wstępnych planów, następca wydanej w 2000 roku płyty "All That You Can't Leave Behind" ukaże się jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Letnia trasa sprawiłaby ponadto wiele kłopotów gitarzyście The Edge'owi, który w czerwcu ma zamiar poślubić swoją wieloletnią partnerkę Morleigh Steinberg.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: NAD | tych | muzycy | U2 | nowy album

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje